Eğitim ve öğretimde yeni dönem başladı. Öğrenciler ve öğretmenler artık yeni dönemin heyecanını yaşıyor.

2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılı 19 Eylül 2016 itibariyle başladı. Öğrenciler ve öğretmenler uzun bir tatilin ardından yeniden bir araya geldiler. Ülkece sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

İlk tanışma, ilk heyecan ve ahlaki değerlerin önemi

Okulların ilk haftası genellikle öğrenci ve öğretmenlerin uyum süreci ile geçer. Öğretmenler öğrencilerini, öğrenciler ise öğretmenlerini tanımaya çalışır. Sınıf içi kuralları belirlenir, sınıf başkanları ve temsilciler seçilir, kitaplar dağıtılır… Bu aşamada öğretmenlerimize naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyoruz. Lütfen öğrencilerimizin öncelikli olarak eğitimine ağırlık verelim. Öğrencilere ahlak kurallarını, doğruluğu, dürüstlüğü, hak yememeyi, adaletli olmayı, vatansever olmayı aşılayalım. İlk amacımız bu toplumun her zaman bir parçası olacak bu bireyleri eğitmek olsun. Öğretim kısmındaki akademik başarı bir şekilde hallolacaktır. Kaldı ki bu değerler eksik olduktan sonra akademik başarı çok yüksek olsa da fayda etmez. Öğrencilere ilk tanışmada bunu aşılar ve söylediğimiz gibi de davranırsak onlar bu ahlaki değerlerin farkında olacaklar ve onlar da öyle yaşamaya başlayacaklardır. Bu nedenle yeni eğitim ve öğretim yılının başında bu şekilde bir yaklaşımın daha doğru olacağını bir kez daha ifade etmek istedik.

Teşekkür ve başarı temennisi

Bu durumu ifade ettikten sonra 2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılınızın tekrardan hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Egiteknoloj.com ekibi


Sayid Özcan

egiteknoloji

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Eğitim Haberleri
Eğitimde son yıllarda eğitsel oyun kullanımı oldukça artmıştır. Eğitsel oyunlarla eğitim ortamları daha eğlenceli hale getirilecektir.
Eğitimde Eğitsel Oyun Kullanımı

Eğitimde teknoloji kullanımı git gide artarken son zamanlarda eğitici oyunlar da eğitim ortamındaki yerini almaya başladı. Bilgisayar oyunları son 15...

Kapat