5 Ekim günü 1994 yılında Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Dünya Öğretmenler Günü olarak belirlenmişti. O günden bu yana bu gün bütün dünyadaki öğretmenleri ortak günü olarak kutlanıyor. Ben de Egiteknoloji.com adına çok kıymetli öğretmenlerimin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nü kutluyorum.

Öğretmenler toplumun en önemli ve vazgeçilmez topluluklarındandır. Öyle ki, hayatımızda ne olabildiysek öğretmenlerimiz ve onların bize katmış olduğu değerler sayesinde bunu başardık. Kimi zaman ailelerimizin yapmadığı fedakarlıkları gösterdiler bizlere. Bu sebepledir ki, öğretmenlerimiz bizim için bu toplumda en kıymetli insanlardan olmalıdır.

Öğretmeni küçük gören, öğretmenlik mesleğini ayaklar altına alan bir toplum geleceği adeta karanlığa bürünmüş bir toplum olacaktır. İnsanların, toplumun, çocukların sorunlarıyla ilgilenen bu kıymetli insanlara bizler de elimizden geldiğince daha fazla değer vermeliyiz. Sadece bir düşünün, kimi zaman tek bir çocukla ilgilenirken (o da kendi çocuğunuz) ne kadar zorluk çekiyorsunuz ve öğretmenler sizin çocuklarınız gibi yeri gelince 40 çocukla sizden daha fazla ilgilenmek durumunda kalıyor. Bunu bile düşündüğünüzde öğretmenlik mesleğine karşı olan bakış açınız değişecektir.

Sizin huzurunuzda tekrardan 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü kutluyorum!


Sayid Özcan

egiteknoloji

Eğitim Teknolojileri Uzmanı

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Eğitim Haberleri
Türkiye Öğretmenler Kupası Katılım Şartları
Türkiye Öğretmenler Kupası Ne Zaman? Katılım Şartları

MEB tarafından açıklanan 2023 Vizyonu kapsamında düzenlenecek Türkiye Öğretmenler Kupası ne zaman, katılım şartları nelerdir?

Kapat