Kitap

ClassDojo Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Classdojo Nedir Nasıl Kullanılır Classdojo Kullanım Rehberi

Classdojo öğretmenler, öğrenciler ve velilerin çevrimiçi platformda bir araya geldiği, içerisinde olumlu ve olumsuz anlık geri bildirimlerin verilebildiği oyunlaştırma tabanlı bir sanal sınıf uygulamasıdır. Bu içerikte sizlere ClassDojo nedir, nasıl kullanılır, nasıl girilir gibi konularda detaylı bilgiler vereceğiz.

Benzer İçerikleri İncele

Burada ClassDojo ile benzer özelliklere sahip diğer araçları inceleyebilir ya da aşağıya devam ederek ClassDojo ile ilgili sıkça sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

Edmodo Kullanımı
Edmodo Kullanımı

Başka bir sanal sınıf uygulaması olan Edmodo kullanımını öğren

Kahoot Kullanımı
Kahoot Kullanımı

Oyunlaştırma denince ilk akla gelenlerden Kahoot uygulamasını öğren

ClassDojo ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

ClassDojo nedir

ClassDojo bir sanal sınıf uygulamasıdır. Özellikleri bakımında diğer sanal sınıf uygulamalarında farkları vardır. Daha çok anlık geri bildirime dayalı, çevrimiçi ve yüz yüze eğitimde kullanılabilen, öğrencinin motivasyonunu arttırmayı amaçlayan bir uygulamadır. ClassDojo ile öğrencilerinizi ve velilerinizi bir platformda toplayabilir, öğrencilere ödevlendirmeler yapabilir, onlarla sanal ortamda etkileşim kurabilirsiniz.

ClassDojo Nasıl Kullanılır

ClassDojo kullanımı oldukça kolaydır. Kod mantığıyla çalışan bir uygulamadır. Öğretmen olarak üye yaptıktan sonra, sınıfınız için ClassDojo kodu alarak öğrencilerinizin ve velilerinizin de bu kod sayesinde sınıfınıza katılmasını sağlayabilirsiniz. ClassDojo sitesi ve uygulamasında öğretmen, öğrenci ve veli girişi seçenekleri mevcuttur. Bu seçeneklerden uygun olanı seçerek ve ClassDojo kodu ile giriş yapılır. Giriş yapıldıktan sonra öğretmen platformda materyal paylaşabilir, yoklama alabilir, öğrencilere geri bildirimler verebilir. Öğrenciler de ClassDojo sistemi üzerinden yaptıkları etkinliklerle puanlar toplayabilirler.ClassDojo Nasıl Kullanılır

ClassDojo Ne İşe Yarar

ClassDojo gibi bir uygulama öğretmenlerin öğrenci takip yükünü oldukça hafifleten bir uygulamadır. ClassDojo ile uzaktan veya yakından ödev takibini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca, ClassDojo üzerinde anlık geri bildirimler vererek, değerlendirme etkinlikleri de gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerinizin materyaller paylaşmasına da imkan sağlamış olursunuz. Velileriniz de ClassDojo veli girişi sayesinde çocuklarının süreçlerini takip etme fırsatı bulur.

ClassDojo Kodu Nasıl Alınır

ClassDojo kodu almak oldukça basittir. Öğretmenler giriş yaptıktan sonra öğrenci girişi seçeneği ile sınıf kodu alabilir ya da öğrencileri direkt kendisi ekleyebilir. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi farklı seçeneklerde giriş imkanı mevcuttur. ClassDojo giriş için birini seçebilirsiniz. Ortadaki seçenek ClassDojo kodu almak içindir.ClassDojo Kodu Nasıl Alınır

ClassDojo Uygulaması İndir

Classdojo uygulamalarını telefonunuza indirerek daha etkili ve hızlı kullanabilirsiniz. ClassDojo zaten sınıf içerisinde ve uzaktan karma modeller için daha uygundur. ClassDojo uygulamasını (Android | iOS) indirerek bu konuda pratik adım atabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere ClassDojo nedir, nasıl kullanılır ve ClassDojo kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. ClassDojo ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Coggle Kullanım Rehberi
Canva Kullanım Rehberi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF