Okullarda Eğiteknoloji

EBA Canlı Ders Nasıl Yapılır? EBA Canlı Ders Giriş

0
Please log in veya register to do it.
EBA Canlı Ders Nasıl Yapılır Canlı Sınıf Ders Uygulamaları

Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı korona virüs tatil sürecinde EBA üzerinden 8 ve 12. sınıflara yönelik canlı ders uygulamasını başlattı. EBA üzerinden yapılan bu canlı derse sadece sınava girecek 8 ve 12. sınıf öğrencilerin giriş yapabilecek. Bununla birlikte, pilot olarak da uygulanan EBA canlı ders platformu yakında bütün öğrencilere açılabilir. Biz de hem öğretmenler için hem öğrenciler için EBA canlı ders nasıl yapılır, canlı derse nasıl girilir gibi soruların cevabını içeren bir video hazırladık.

EBA Canlı Ders Videosu

EBA Canlı Ders İle İlgili Sorulan Sorular

EBA Canlı Ders Nasıl Planlanır?

EBA canlı ders için önce öğrencileri belirledikten sonra okul idaresinin sizin adınıza istediğiniz gün istediğiniz saatte ders açması gerekli.

EBA Canlı Derste Farklı Sınıflardan Öğrenci Olabilir mi?

Maalesef hayır. Okulunuzdaki sınıflarınızda hangi öğrenciler varsa o öğrencilerle ders yapıyorsunuz. Diğer şubelerden katılım mümkün değil.

EBA Canlı Derse Telefonla Girilir mi?

Evet girilir. Özellikle bilgisayarı olmayan öğrenciler ebeveynlerinin telefonlarını kullanarak derse giriş yapabilirler. Bu süreçte sorun yaşamamak için EBA canlı ders uygulamasını indirmeyi unutmayın. Aşağıda linkler mevcut.
Android | iOS

EBA Canlı Ders Uygulaması Nedir?

EBA canlı ders uygulaması diye bir uygulama mevcut değildir. Bahsi geçen uygulama EBA’nın daha önce de var olan akıllı telefon uygulamasıdır. Canlı derse giriş için bu uygulama kullanılabilir. Canlı ders yapacak öğretmenler ise bilgisayarlarına EBA üzerinden program yüklemek zorundadırlar.

EBA Canlı Ders Sayfası Görünmüyor?

EBA sitesinde bazen canlı ders sayfası görünmeme problemi yaşanıyor. Bu durumda ders saatinizin gelmesini bekleyin ve ders saati gelince yeniden bakın.

EBA canlı ders nasıl yapılır, derse nasıl katılırım, derse giriş için ne gerekli gibi soruların cevabını vermeye çalıştım. Sizler de hala bu konuda problem yaşıyorsanız EBA canlı ders uygulaması ile ilgili aklınıza takılan sorularınızı aşağıdaki yorumları kullanarak bize iletebilirsiniz. İyi dersler.

Online Test Hazırlama

Uzaktan eğitim sürecinde online test hazırlamak ve ölçme değerlendirme yapmak için Quiz Maker aracını kullanmayı dene.

Quiz Maker Web 2.0 Aracı Değerlendirmesi

Eğitimde Teknoloji Bilgisi ve Etkileşimli Ders Tasarımı
Quiz Maker

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF