Web 2.0 Araçları

En İyi Web 2.0 Sunum Araçlarını Tanıyalım

0
Please log in veya register to do it.
En Kullanışlı 5 Sunum Hazırlama Web 2.0 Aracı

Bu yazıda sizlere en çok tercih edilen sunu hazırlama web 2.0 araçlarını tanıtmak istiyorum. Artık
power point sunularından sıkıldınız ve alternatifler sunu araçları arıyorsanız en çok işinize yarayacak
araçları sizler için sıraladım. Hazırsanız bu araçlar hakkında kısa kısa bilgiler vermeye başlayalım.

Ey İyi Sunu Hazırlama Web 2.0 Araçları Listesi

Prezi

Öncelikle prezi nedir konusunu açıklayıp uygulamayı tanıtmaya başlayayım. Prezi İnternet üzerinde çalışan ve hiçbir ek programa gereksinim duymadan kullanabileceğiniz sunu hazırlama aracıdır. Bu uygulama en çok kullanılan online sunum araçlarından biridir. 

Hazır olarak sunduğu birçok sunum şablonu sayesinden görsel açıdan güzel sunular hazırlamanıza imkân tanır. Alternatiflerine göre çok farklı tarzlarda sunu şablonları sunması en büyük avantajıdır.

Emaze

Emaze uygulaması da bir sunum aracıdır fakat diğer araçlardan en büyük farkı video sunumlar hazırlamanıza olanak sunmasıdır. Bu sayede daha görsel sunular hazırlayıp hedef kitlenize sunumlar yapabilirsiniz.

Emaze ile sadece sunum dosyası değil daha farklı içeriklerde oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız diğer içerikler Websitesi, blog, e- card ve foto albümü olacaktır. Bu aracı bu içerikleri oluşturmada kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Venngage

Canva benzeri bir araç olmasına rağmen sunularınızda kullanacağınız materyalleri tasarlamada faydalı bir araçtır. Ayrıca tasarımınızı oklar ve simgeler ile bir sunu haline getirebilirsiniz. Farklı kategoriler altında bulunan birçok template sayesinde aradığınız sunu şablonuna ulaşabilirsiniz.

Powtoon

Powtoon nedir : Animasyon hazırlama aracı olsa da bu aracıda sunu için kullanabilirsiniz. Bu sunumları uygulamada bulunan hazır karakterler ile daha dikkat çekici hale getirebileceğiniz bir araçtır. Daha küçük yaş grubu öğrencilerin dikkati çekmek için tercih edebilecek uygulamadır. Ders tekrarlarında kalıcı öğrenmeyi arttırmak için bu araç sayesinde hazırladığını sunumlar çok yararlı olacaktır.

Slideshare

Bir diğer online sunu hazırlama aracıda SlideSharedir. Bu aracı daha sade slaytlar oluşturmak için tercih edebilirsiniz. LinkedIn destekli bir firma olmasıdan dolayı, LinkedIn üyeliği ile hemen kullanmanıza imkan tanımaktadır. Sunduğu temalar ile hemen bir sunum hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu yazıya katkılarından dolayı https://www.nedir-bu.com/ sitesine teşekkür ediyoruz.

Eğitimde Google Sertifikaları ve Mesleki Gelişim
Screencastify Kullanım Rehberi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF