Kitap Web 2.0 Araçları

Kahoot Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Kahoot Nedir Nasıl Kullanılır Kahoot Kullanım Rehberi

Kahoot sınıf içerisinde özellikle ders sonlarında eğlenceli bir şekilde bireysel ya da grup halinde değerlendirme etkinlikleri yapabileceğiniz oyunlaştırma temelli bir web 2.0 aracıdır. Sınıf içerisinde eğlenceli bir ortam oluşturmak adına hem öğrencilerinizin bilgilerini ölçüp hem onların stres atmalarını sağlamak için Kahoot en güzel uygulamalardan birisidir. Öğrenciler hem akıllı telefonları ile hem tabletleri ile Kahoot’u kullanabilirler. Aşağıda Kahoot nedir, nasıl kullanılır ya da yapılır gibi detaylı Kahoot kullanımı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kahoot sitesine gitmek için tıklayın

Kahoot Nasıl Oynanır?

Kahoot ile İlgili Sorular

Kahoot öğretmen girişi nasıl yapılır?

Kahoot için iki tane giriş sistemi vardır. Biri öğretmen girişi diğer ise öğrenci girişidir. Öğretmen girişi için Kahoot.com sitesinde etkinlik oluşturup giriş yapabilirsiniz.

Kahoot öğrenci girişi nasıl yapılır?

Öğretmen Kahootla oluşturmuş olduğu etkinliğin kodunu öğrencilere verecek, öğrenciler ise Kahoot.it sitesinden kodu yazarak giriş yapacaklar.
Kahoot Öğrenci Girişi

Bu yazıda sizlere Kahoot nedir, nasıl kullanılır ve Kahoot kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Kahoot ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Kahoot’a Nasıl Üye Olunur?

Kahoot hakkında detaylı kullanım rehberi

Kahoot nasıl kullanılır?
Storyboardthat Kullanım Rehberi
Eğitimde Sanal Sınıf

Reactions

0
0
0
0
0
2
Already reacted for this post.

Tepkiler

2

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF