Kitap Web 2.0 Araçları

Nearpod Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Nearpod Nedir Nasıl Kullanılır Nearpod Kullanım Rehberi

Nearpod çevrim içi ortamda etkileşimli bir şekilde sunumlar ve alıştırmalar oluşturmaya yarayan bir web 2.0 aracıdır. Nearpod ile etkileşimli sunumlar yaparak öğrencilerinizin aktif olarak derslere katılmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazıda Nearpod nedir ve nasıl kullanılır gibi Nearpod kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler edineceksiniz.

Nearpod sitesine gitmek için tıklayınız.

Nearpod nedir?

Nearpod etkileşimli sunumlar hazırlamanıza yarayan bir araçtır. Sunuları online bir şekilde öğrencilerinize sergileyerek onların da etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz. Aralara açık uçlu, çoktan seçmeli, doğru yanlış gibi farklı türde değerlendirme etkinlikleri de ekleyebilirsiniz.Nearpod Nedir

Nearpod nasıl kullanılır?

Nearpod kullanımı kod mantığına dayanmaktadır. Nearpod ile çok kolay sunumlar oluşturarak en sonunda bir kod elde ediyorsunuz ve bu kodu öğrencilerinizle paylaşıyorsunuz. Bu şekilde sunumunuz iki tarafta da görünüyor.Nearpod Nasıl Kullanılır

Nearpod student ve teacher ne demek?

Nearpod’un iki farklı giriş seçeneği mevcuttur. Nearpod teacher yani öğretmen girişi bir de Nearpod student yani öğrenci girişi. Nearpod’a öncelikle öğretmenler giriş yaparak sunumlarını oluşturacaklar, daha sonra öğrenciler aldıkları kodla giriş yapabilecekler.

Wordwall Nasıl Kullanılır?

Wordwall uygulaması ile eğlenceli değerlendirme etkinliklerine ne dersiniz?

Wordwall Nedir Nasıl Kullanılır Wordwall Kullanım Rehberi

Bu yazıda sizlere Nearpod nedir, nasıl kullanılır ve Nearpod kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Nearpod ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Phet Kullanım Rehberi
Microsoft Word ile Sertifika Katılım Belgesi Hazırlama

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF