Bir pano düşünün. Panoya istediğiniz gibi yazılar, resimler, videolar ekleyebildiğinizi hayal edin. Ve bunları istediğiniz zaman düzenlediğinizi, ayrıca bunların hepsinin öğrencilerinizle etkileşimli olarak yaptığınızı düşünün. Padlet tam da aradığınız araç işte. Peki Padlet nedir? En popüler web 2.0 araçları arasında gösterilen Padlet nasıl kullanılır? Bugün sizlere bu soruların cevapları ile birlikte Padlet örnekleri göstereceğim. Padlet ile ilgili aklınızda hiçbir soru kalmayacak.

Padlet Nedir?

Padlet eski tip panoların aksine etkileşimli olarak kullanıcıların yazı, görsel, video gibi materyaller ekleyebildiği sanal ya da dijital bir panodur.

Padlet Nasıl Kullanılır?

Sanal bir pano olan Padlet aracı kullanımı oldukça kolay bir araçtır. Öncelikle padlet.com adresine tıklayarak hızlı bir üyelik gerçekleştiriyorsunuz. Ardından, üyeliğiniz aktifleştikten sonra hemen giriş yaparak bir pano oluşturuyorsunuz. Padlet ile oluşturduğunuz panonun linkini diğer kişilerle paylaşarak onların da sizin panonuza katkıda bulunmasını sağlıyorsunuz. Padlet kullanımı konusunda detaylı bilgileri zaten aşağıda tanıtım videosunda da gösterdim.

Padlet ile Neler Yapılabilir?

Padlet ile aslında düşündüğünüzden daha çok şey yapabilirsiniz. Örneğin, bir pano oluşturarak sınıfınızda öğrencilerinizden anlık fikirler isteyebilirsiniz. Karşınızdaki kitlenin beyin jimnastiği yaparak yaratıcılıklarını kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ekibinizin proje fikirlerini hızlı bir şekilde onlardan toplayabilirsiniz. Şirketinizde çok ciddi bir sorununuz var ve çok hızlı bir toplantı yaparak derhal bu sorunu çözmek için fikir alışverişi yapmanız lazım, ancak herkes şuan evinde TV başında oturuyor. Herkesi şirkete toplamak yerine bir Padlet panosu oluşturup şirket çalışanlarından acil fikirler toplayabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de mekandan tasarruf etmiş olursunuz. Siz de aşağıya fikirlerinizi yazabilirsiniz.

Padlet Örnekleri Nelerdir?

Sizlere burada Padlet örnekleri de sunacağım. Padlet nedir Padlet Nasıl kullanılır sorularının ardından Padlet ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi de Padlet Örnekleri Nelerdir oldu. Padlet Örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.
Padlet Örnekleri NelerdirPadlet Örnekleri Nelerdir

Padlet Örnekleri Nelerdir

Bunların hepsini yapabilmek için Padlet tanıtım videomu seyredebilirsiniz. Padlet kullanımı ile ilgili yeni videomu seyretmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Padlet Nedir ve Nasıl Kullanılır? Tanıtım Videosu


Sayid Özcan

Sayid Özcan

İngilizce Öğretmeni - Eğitim Teknolojileri Uzmanı

5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Web 2.0 Araçları Tanıtımı
Eğitimde İşinize Yarayacak 6 İşbirlikli Web Aracı İşbirlikli Öğrenme Nedir
Eğitim Ortamında İşinize Yarayacak 6 İşbirlikli Web Aracı

İşbirlikli web araçları. Sizlere işbirlikli öğrenme için eğitim ortamında işinize yarayacak 6 işbirlikçi web aracı hakkında bilgi vereceğim.

Kapat