Web 2.0 Araçları

Padlet nedir? Padlet Nasıl Kullanılır? Padlet Örnekleri

0
Please log in veya register to do it.
Padlet Nedir Padlet Nasıl Kullanılır Padlet Örnekleri Padlet Ne İşe Yarar

Bir pano düşünün. Panoya istediğiniz gibi yazılar, resimler, videolar ekleyebildiğinizi hayal edin. Ve bunları istediğiniz zaman düzenlediğinizi, ayrıca bunların hepsinin öğrencilerinizle etkileşimli olarak yaptığınızı düşünün. Padlet tam da aradığınız araç işte. Peki Padlet nedir? En popüler web 2.0 araçları arasında gösterilen Padlet nasıl kullanılır? Bugün sizlere bu soruların cevapları ile birlikte Padlet örnekleri göstereceğim. Padlet ile ilgili aklınızda hiçbir soru kalmayacak.

Diğer Padlet yazımızı okumak ve örnek kullanımları görmek için tıklayın

Padlet Nedir?

Padlet eski tip panoların aksine etkileşimli olarak kullanıcıların yazı, görsel, video gibi materyaller ekleyebildiği sanal ya da dijital bir panodur.

Padlet Nasıl Kullanılır?

Sanal bir pano olan Padlet aracı kullanımı oldukça kolay bir araçtır. Öncelikle padlet.com adresine tıklayarak hızlı bir üyelik gerçekleştiriyorsunuz. Ardından, üyeliğiniz aktifleştikten sonra hemen giriş yaparak bir pano oluşturuyorsunuz. Padlet ile oluşturduğunuz panonun linkini diğer kişilerle paylaşarak onların da sizin panonuza katkıda bulunmasını sağlıyorsunuz. Padlet kullanımı konusunda detaylı bilgileri zaten aşağıda tanıtım videosunda da gösterdim.

Padlet ile Neler Yapılabilir?

Padlet ile aslında düşündüğünüzden daha çok şey yapabilirsiniz. Örneğin, bir pano oluşturarak sınıfınızda öğrencilerinizden anlık fikirler isteyebilirsiniz. Karşınızdaki kitlenin beyin jimnastiği yaparak yaratıcılıklarını kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ekibinizin proje fikirlerini hızlı bir şekilde onlardan toplayabilirsiniz. Şirketinizde çok ciddi bir sorununuz var ve çok hızlı bir toplantı yaparak derhal bu sorunu çözmek için fikir alışverişi yapmanız lazım, ancak herkes şuan evinde TV başında oturuyor. Herkesi şirkete toplamak yerine bir Padlet panosu oluşturup şirket çalışanlarından acil fikirler toplayabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de mekandan tasarruf etmiş olursunuz. Siz de aşağıya fikirlerinizi yazabilirsiniz.

Padlet Örnekleri Nelerdir?

Sizlere burada Padlet örnekleri de sunacağım. Padlet nedir Padlet Nasıl kullanılır sorularının ardından Padlet ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi de Padlet Örnekleri Nelerdir oldu. Padlet Örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.
Padlet Örnekleri NelerdirPadlet Örnekleri NelerdirPadlet Örnekleri Nelerdir

Bunların hepsini yapabilmek için Padlet tanıtım videomu seyredebilirsiniz. Padlet kullanımı ile ilgili yeni videomu seyretmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Padlet Nedir ve Nasıl Kullanılır? Tanıtım Videosu

Oyunlaştırma ve Oyun Tabanlı Öğrenme Nedir?
Eğitim Ortamında İşinize Yarayacak 6 İşbirlikli Web Aracı

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF