Kitap Web 2.0 Araçları

Socrative Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Socrative Nedir Nasıl Kullanılır Socrative Kullanım Rehberi

Çevrim içi ortamdaki en büyük problemlerin başında ölçme ve değerlendirme gelmektedir. Çevrim içi birçok araçla bunu yapabilseniz de Socrative sizlere hem pratikliği hem de raporlaması ile güzel imkanlar sunuyor. Bu yazıda Socrative nedir ve nasıl kullanılır gibi Socrative kullanımı ile ilgili detaylı bilgilere değineceğiz.

Socrative sitesine gitmek için tıklayınız.

Peki Socrative Nedir?

Socrative internet üzerinde testler oluşturup öğrencilere akıllı telefonları veya tabletleriyle çözdürerek anında geri bildirim verebileceğiniz bir araçtır. Konu anlattıktan hemen sonra hem öğretici hem de eğlenceli bir aktivite sunmak için Socrative çok işinize yarayacak bir uygulama. Öğrencileriniz isimlerini hatta isterlerse takma adlarını yazarak sisteme giriş yaptıktan sonra öğretmenin açmış olduğu teste dahil olarak soruları çözmeye başlayabilir. Bu sırada aynı anda her öğrenciye ait bir karakter veya simge akıllı tahta üzerinde öğrenciler doğru yaptıkça ilerlemektedir. Öğrencileri bunu da gördükçe bir heyecanla tatlı bir rekabet içerisine girmektedirler. Socrative bu açıdan öğrencileri derse katmak için oldukça güzel bir uygulama. İsterseniz Socrative üzerinden hazırlamış olduğunuz testlerin çıktısını alıp öğrencilerinize ders içerisinde çözme imkanı sunabilirsiniz. Socrative ile hazırladığınız testler derslerinizin kesinlikle daha eğlenceli geçmesini sağlayacaktır.

Socrative Nedir ve Nasıl Kullanılır Socrative Örnekleri
Socrative Nedir ve Nasıl Kullanılır Socrative Örnekleri

Socrative Nasıl Kullanılır?

Socrative kullanımı ile ilgili videoyu seyredebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Socrative nedir, nasıl kullanılır ve Socrative kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Socrative ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Powtoon nedir? Powtoon nasıl kullanılır? Powtoon Kullanımı

Reactions

5
1
1
1
1
1
Already reacted for this post.

Tepkiler

5
1
1
1
1
1

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF