Kitap Web 2.0 Araçları

Storyboardthat Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Storyboardthat Nedir Nasıl Kullanılır Storyboardthat Kullanım Rehberi

Storyboardthat internet üzerinden çeşitli resimler, şekiller, 3 boyutlu grafikler ve yazılar kullanarak dijital bir hikaye oluşturmaya yarayan web 2.0 araçlarından birisidir. İçerisinde onlarca resim, grafik, şekil barındıran ayrıca kendinizin de resimler, grafikler yüklemesine izin veren Storyboardthat ders içerisinde anlatacağınız konuları hikayeleştirerek daha eğlenceli ve daha somut hale getirmektedir. Bu sayede derslerde hem öğrenciler sıkılmamış olacaktır hem de somutlaştırılan bilgileri anlamaları daha kolay olacaktır.

Şimdi bizlere bence bir öğretmen olarak şu soruları soruyorsunuz. İyi de biz bu kadar materyali oluşturmak için bu kadar zamanı nereden bulacağız? Bu soruya ancak şu şekilde cevap verebilirim. Öğretmenlik gerçekten çağın gerekliliklerine ayak uydurmayı gerektiren bir meslektir. Aslında biraz fedakarlık ister. Yenilenmek gerekir. Çağımızın vazgeçilmezi olan teknolojiden kaçarak daha iyi bir öğretmen olamayız. Kendi bildiğimiz öğretim yöntemlerine devam ederek daha etkili bir ders anlatımı sağlayamayız. Yeri gelince geleneksel yöntem yeri gelince yenilikçi yöntem ve teknikleri kullanmalıyız. Bu yüzden kendinize zamanı kendiniz oluşturacaksınız. Her şey daha iyi bir eğitim ortamı için.

Storyboardthat Nasıl Kullanılır?

Aşağıda İngilizce dersi için hazırlanan örnek bir Storyboardthat hikayesi yer alıyor. “Daily Routines” (Günlük Aktiviteler) konusu ile alakalı bir hikaye:

Storyboardthat Örnek Çalışma

Yukarıda yapmış olduğum örnek çalışma Storyboardthat’i yeni öğrendiğim için sadece 10 dakikamı aldı. Eminim alıştıkça daha hızlı şekilde yapabilirim. Ben kendi branşım için oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. Aynı zamanda diğer branşlar içinde çok etkili bir şekilde kullanılabilir. Aslında işin özü birazcık yaratıcılığınızı kullanmaktan geçiyor. Buradaki karakteri ders anlatımında da kullanabiliriz. Yani burada kendimize bir karakter oluşturup yanına konuşma balonlarına yazılar yazarak bazı konuları orada anlatırız. Sonra da bu oluşturduğumuz resimleri powerpoint sunusu şeklinde derste sunarız. Bu bile öğrencilerin dikkatini o kadar çok çeker ki… Denemek de fayda var. Biraz üzerinde uğraşırsanız çok şey çıkarabilirsiniz. Storyboardthat kullanımı ile alakalı çok yakında video dersimizi yayınlayacağız.

Altta yer alan yorum bölümüne bu yazıyı okuduktan sonra branşınızı ve Storyboardthat uygulamasını derse nasıl uygulayabileceğinizi yazarsanız diğer öğretmen arkadaşlar da faydalanmış olur. Herhangi bir sorunuz olursa da sorabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Stoyboardthat nedir, nasıl kullanılır ve Stoyboardthat kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Stoyboardthat ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Meraklısı için sitenin linkini buraya bırakıyorum: http://www.storyboardthat.com/

Voki Kullanım Rehberi

Voki ile kendi karakterinizi oluşturup keyifli seslendirmeler yapabilirsiniz.

Voki Nedir Nasıl Kullanılır Voki Kullanım Rehberi
Wordart Kullanım Rehberi
Kahoot Kullanım Rehberi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF

  1. Türkçe branşı için bu web sitesini nasıl kullanabilirim. Örneğe ihtiyacım var.

    • Bu sizin yapacağınız etkinliğe bağlı. Bu uygulamanın nasıl kullanıldığına bakarak siz de dersinizde hangi etkinliği yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Açıkçası biraz sizin yaratıcılığınıza kalıyor.