Kitap Web 2.0 Araçları

Voki Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Voki Nedir Nasıl Kullanılır Voki Kullanım Rehberi

Ünlü bir karaktere kendi sesinizi ya da yazdıklarınızı seslendirmek kulağa nasıl geliyor? Hem de bunu herhangi bir dilde yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Voki bunları yapabilmek için oldukça güzel bir uygulama. Bu yazıda Voki nedir ve nasıl kullanılır Voki kullanımı ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

Voki sitesine gitmek için tıklayınız.

Voki nedir?

Voki, çevrimiçi olarak karakterler oluşturup, bu karakterlerin yazdığınız metinleri seslendirmesine imkan sunan bir uygulamadır. Evet Voki ile oluşturduğunuz karakterler birçok dilde yazılmış metinleri seslendirme yeteneğine sahipler. Ayrıca her dilde kadın ve erkek farkıyla birlikte, dilin farklı aksanlarıyla da seslendirme imkanı sunulmaktadır. Voki karakterleri sadece metni seslendirmiyor aynı zamanda sizin ses kaydınızı da seslendirme ve bilgisayarınıza kaydettiğiniz sesleri de seslendirme yeteneğine sahipler. Bu özellikleriyle Voki derslerimiz için çok eğlenceli birer araç olmaya aday.

Voki Nedir ve Nasıl Kullanılır Voki Örnekleri
Voki Nedir ve Nasıl Kullanılır Voki Örnekleri (İzlemek için görsele tıklayın)

Voki derslerde nasıl kullanılabilir?

Voki özellikle yabancı dil dersleri için oldukça elverişli bir uygulama. Birçok dil seçeneği ile yabancı dil öğretmenlerine güzel bir imkan sunmaktadır. Yabancı dil derslerinde öğrencilerin en büyük sorunlarından birisi konuşma. Öğrenciler genelde hata yapma korkusu yaşadıkları için ya da utandıkları için öğrendiklerini üretime geçiremiyorlar. Ancak bu tip öğrenciler Voki üzerinden kendi sesleriyle okudukları bir metni başka bir karaktere seslendirebilirler. Böylece üzerlerindeki baskı ve korku daha aza inmiş olur. Öğretmenlerimiz bilgisayar kullanma imkanı olan öğrencilerine bu şekilde ödevler verebilir. Yabancı dil derslerinin yanı sıra diğer branşlarda da Voki kullanılmaya çok elverişli bir uygulama. Özellikle ders başlarında öğrencilerin dikkatini çekme adına Voki ile yapılmış bir seslendirme kullanılabilir. Ya da Voki üzerinden hazırlanmış seslendirmeler yine Voki sunumlarıyla derslerde kullanılabilir. Voki’yi inceledikten sonra bu uygulamanın kullanımının aslında tamamen siz öğretmenlerimizin yaratıcılığına kaldığını düşünüyorum. Fikirlerinizi de bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Voki nasıl kullanılır? Tanıtım videosunu seyredebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Voki nedir, nasıl kullanılır ve Voki kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Voki ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Phet Kullanım Rehberi

Phet ile sayısal derslerinizde çevrim içi deneyler yapmaya ne dersiniz?

Phet Nedir Nasıl Kullanılır Phet Kullanım Rehberi
Lightshot ile Ekran Görüntüsü Alma
Etkileşimli Test ve Anket Hazırlama

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF

  1. Vokide inglizce proje hazırlayacağız biraz uzun kendini tanıtma ile ilgili en fazla 600 karekter izin veriyo . Nasıl bir yol izlemelyiz

    • Merhaba öncelikle. Sunum (Presentation) özelliğini kullanarak arka arkaya farklı iki tane karakter oluşturmayı deneyebilirsiniz.