Okullarda Eğiteknoloji

Egiteknoloji Tanıtım Videosu

0
Please log in veya register to do it.
Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu

21. yüzyıl öğretmeni nedir? Hangi özellikleri kendisinde barındırır?

21. yüzyıl öğretmeni artık bizim geleneksel eğitim olarak adlandırdığımız öğretmen merkezli eğitimden vazgeçerek öğrencileri daha ön plana çıkaran öğretmendir. 21. yüzyıl öğretmeninden beklenenler ise kendisini gelişen teknolojiye adapte etmesi ve bu teknolojileri de sınıfında en iyi şekilde kullanabilmesidir.

Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu Nedir sorusunun detaylı cevabı için bu makalemi okuyabilirsiniz.

Peki biz teknolojiyi sınıflarımızda ne kadar kullanabiliyoruz?

Maalesef ülkemizde teknoloji çok iyi tüketilen bir şey olmasına rağmen bizler öğretmenler olarak eğitimde aynı başarıyı gösteremedik. Öğrencilerimizin tabiri caizse “kurdu oldukları” teknolojik cihazları eğitim süresi boyunca aktif şekilde kullanmalarını sağlayamadık. Ancak burada tek suçlu biz öğretmenler değiliz. Öğretmenlerimiz maalesef teknoloji kullanımı konusunda yeteri kadar eğitilmedi. Ancak onlardan hemen sınıflarında akıllı tahta ve tablet kullanmaları istendi. Açıkçası bu durum çok da akla mantığa sığan bir durum değil. Bu yüzden sizler için yine teknolojiden faydalanarak eğitimde teknoloji entegrasyonu ile alakalı video dersler hazırlamaya karar verdim.

Öğrencilere düşünme imkanı sunacak, tartışma ve rekabet ortamı oluşturacak; onların analitik düşünme becerilerini geliştirecek; onları eğlendirecek ve derse motive edecek uygulamaların öğretmenlerimiz tarafından kullanımını arttırmak ve onları eğitimde teknoloji kullanımı konusunda bilinçlendirmek için egiteknoloji.com’u takip etmeyi bırakmayın.

Unutmayın ki, öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır (Mustafa Kemal ATATÜRK).

Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu Tanıtım Videosu

Wordle Nasıl Oluşturulur? Eğitimdeki Yeri Nedir?
Powtoon ile konuşma balonları oluşturma ve örnek bir animasyon

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF