Web 2.0 Araçları

Öğretmenler için dijital bilgi kartları

0
Please log in veya register to do it.
Flashcard nedir? Flashcard nasıl oluşturulur?

Öğretmenlerin derslerinde sıkça kullandıkları bilgi kartlarını internet üzerinden oluşturmak çok kolay.

Gelişen internet teknolojisi eğitimi her geçen gün daha çok kolaylaştırmaya devam ediyor. Sınıflarda özellikle basit terimleri öğretmek için kullanılan bilgi kartları (flash cards) öğrencilerin bilgileri hafızalarına atması için en etkili yöntemlerden birisidir. Ancak bu bilgi kartlarını oluşturmak oldukça zahmetli bir iştir. Öyle ki bir tarafına bir kelime yazıp arkasına onunla alakalı bir resim, bir yazı koymak çok zaman alan bir iştir. Ama internet sayesinde bu kartların bir tarafına yazdığınız bilgilerin diğer tarafına çok hızlı bir şekilde hem yazı hem resim hem video hatta ses bile koymanız çok kolay. Bunların hepsini www.flashcardmachine.com üzerinden yapabilirsiniz.

Flashcard Machine nedir?

Flashcardmachine.com sitesine ücretsiz üye olduktan sonra çok basit bir şekilde bilgi kartı oluşturmanız mümkündür. Oluşturduğunuz bilgi kartlarının çıktısını alabilir, metin halinde çıkartabilir hatta öyle ki telefonunuza uygulamasını indirerek akıllı telefon üzerinden de öğrencilerinizin bilgi kartlarını kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Flashcard Machine hangi derslerde kullanılabilir?

Flashcard Machine uygulamasını özellikle dil öğretiminde kelime öğretirken kullanabilirsiniz. Ayrıca Tarih derslerinde bilgi kartlarının bir tarafına önemli olayları yazarken diğer tarafına hangi tarihte olduğunu yazabilirsiniz. Coğrafya dersinde bir tarafına doğa olaylarını yazarken diğer tarafına onunla ilgili bir resim ya da video yerleştirebilirsiniz. Aslında bana kalırsa Flashcard Machine uygulamasını her derste kullanabilirsiniz. Yeter ki biraz beyin jimnastiği yapın. Sizler de fikirlerinizi bizimle yorum kısmında paylaşırsanız bilgilerinizden faydalanmış oluruz. Eğitim dolu günler diliyorum. İyi akşamlar.

İşbirlikli Öğrenme İlkeleri
Kahoot'a nasıl üye olunur?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF