Eğiteknoloji Video

Google E-Tablolar Video Eğitim Serisi

0
Please log in veya register to do it.
Google E-Tablolar Eğitimi

23 Bölümden oluşan Uygulamalarla Google E-Tablolar Video Eğitimi sizlere. Bu eğitim çalışma hayatınızı kolaylaştırmak ve üretkenliğinizi arttırmak için hazırlanmış bir video eğitimdir. Microsoft Office Excel programının çevrimiçi bir kopyası olan Google E-Tabloların çalışma hayatınızı nasıl pratik hale getirdiğini öğreneceksiniz. Ayrıca, bu eğitimde Google E-Tabloları kullanarak daha düzenli, daha programlı ve zamandan tasarruf ederek çalışma hayatınızı verimli geçirmeyi öğreneceksiniz. Genel olarak, eğitim boyunca Google E-Tablolar nedir ve nasıl kullanılır bu konularda detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca, bu eğitim Google Eğitmenliği Sertifikası almanız için de yararlı bir içerik olacaktır.

Google E-Tablolar ile Neler Yapılır?

E-Tablolar kelime işlemci programlarının aksine statik metinler yerine dinamik metinler kullanmaya imkan sağlar. Örneğin, siz Microsoft Word, Google Dokümanlar gibi kelime işlemci programlarında bir metini yazar ve kaydedersiniz. O metin yazdığınız şekilde siz değiştirmediğiniz sürece kalmaya devam eder. Öte yandan E-Tablolarda ise bir hücreye yazmış olduğunuz sayı veya metni başka bir hücreye yazmış olduğunuz bir formülle şekillendirebilirsiniz. Bu da E-tablo uygulamasını dinamik bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Google E-tablolar ile muhasebe dokümanları, not takip sitemleri, hesap işlemleri, yoklama işlemleri, gelir-gider bilançoları gibi dokümanlar oluşturma imkanına sahipsiniz.

Bu Eğitimde Neler Var?

23 bölümden oluşan bu eğitim serisi toplamda 4 buçuk saat uzunluğunda uygulamalı videolar içermektedir. Bu videolar sayesinde sizler de E-tabloların nasıl kullanılacağını uygulama yaparak öğreneceksiniz. Eğiteknoloji YouTube kanalından ücretsiz olarak yayınlanacak video eğitim şu konuları içermektedir:

  • Temel Fonksiyonlar
  • İleri Seviye Fonksiyonlar
  • Veri Doğrulama İşlemleri
  • Koşullu Biçimlendirme İşlemleri
  • Filtreleme İşlemleri
  • Veri Görselleştirme
  • Matematiksel İşlemler
  • Dosya Paylaşımı
  • İşbirlikçi Çalışmalar
  • Eğitimde Kullanımı

Google E-Tablolar Video Eğitiminin Avantajları

Bu eğitimin sizler için en güzel yanı temel E-Tablo kavramlarını öğrendikten sonra uygulama örnekleri ile öğrendiklerinizi kalıcı hale getirecek olmanızdır. Ayrıca, sizlerle eğitim boyunca hazırladığım ve kullandığım örnek e-tablo dokümanlarını paylaşacağım ve bu dokümanları inceleyerek öğrenmenizi sağlayacağım. Öte yandan, her bir projeden yeni deneyimler elde edeceğinize ve kendi projelerinizi gerçekleştirmek için ilham alacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca, yeni projeler yaptıkça eğitimin devamına eklenerek güncellemeler yapılacaktır.

Uygulamalarla Google E-Tablolar Eğitimi Tüm Bölümler

Google E-Tablolarda Temel Kavramlar – Bölüm 1

Google E-tablolar nedir ve nasıl kullanılır, E-tablolar ile ilgili temel özellikler nelerdir? E-tablolar video serisinin ilk bölümünde sizlere temel kavramlar konusunda bilgiler vermeye çalıştım.

E-Tablolarda Matematiksel İşlemler – Bölüm 2

Google E-tablolarda çarpma, bölme, toplama, çıkarma ve yüzde gibi işlemleri nasıl yapacağınızı örnek bir kar zarar ciro hesaplaması ile göstermeye çalıştım. Aşağıdaki videoyu izleyerek örnek uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Videodaki şablon dosyaya buradan ulaşabilirsiniz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g8Xq4w5svEy5sL9sy0Tk47rjTVFCRxDcpQ-nB24eBGU/copy 

Hücre Biçimlendirme İşlemleri – Bölüm 3

Bu bölümde, E-tablolarda hücre biçimlendirme işlemlerinde bahsettim. İyi seyirler.

Satır, Sütun ve Sayfa İşlemleri – Bölüm 4

Satır ve sütun boyutu ayarlama, sayfa ekleme ve kopyalama işlemleri ve sayfa koruma işlemleri. Sizlere bu bölümde bunları anlatmaya çalıştım.

Bağlantı, Resim ve Onay Kutusu Ekleme – Bölüm 5

E-Tablolarda hücre içi resim ekleme, bağlantı ekleme ve onay kutusu ekleme işlemlerini bu bölümde bulabilirsiniz.

Filtre Ekleme ve Filtreleme İşlemleri – Bölüm 6

Google E-Tablolarda filtreleme işlemleri nasıl yapılır? Filtrelemeyi kolayca nasıl yapacağınızı anlattım.

Veri Doğrulama İşlemleri – Bölüm 7

Google E-Tablolarda veri doğrulama işlemleri ile tarih, liste ve onay kutusu gibi elementlerin nasıl ekleneceğini sizler için anlattım.

Koşullu Biçimlendirme İşlemleri – Bölüm 8

Google E-Tablolarda Koşullu Biçimlendirme işlemlerini bu videoda anlattım. Koşullu biçimlendirme ile herhangi bir koşula göre bir hücrenin rengini, yazı şeklini veya hücre içine yazılacak yazıları kontrol edebilirsiniz.

Actionbound Nedir ve Nasıl Kullanılır?
iSpring Suite ile Etkili E-Öğrenme İçeriği Oluşturma Adımları

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF