Web 2.0 Araçları

Powtoon nedir? Powtoon nasıl kullanılır? Powtoon Kullanımı

0
Please log in veya register to do it.
Powtoon nedir? Powtoon nasıl kullanılır? Powtoon Kullanımı

Sevgili meslektaşlarım son zamanlarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlayan internet araçlarından birisi de Powtoon. Powtoon ile gerçekten çok eğlenceli ders anlatabilirsiniz. Peki Powtoon nedir? Powtoon nasıl kullanılır? İşte Powtoon kullanımı.

Powtoon nedir?

Powtoon konuşma balonları, şekiller, resimler, karakterler ve daha aklınıza gelebilecek bir çok materyal kullanarak bir animasyon oluşturmanıza imkan sağlayan bir araçtır. Powtoon hem ücretli hem de ücretsiz seçeneklere sahiptir. Ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz ürünler de dersleriniz için yeter ve artar bile. Bu animasyonları oluşturmak tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. İyi planlayarak ve yaratıcılığınızı kullanarak Powtoon ile çok güzel, ilgi çekici animasyonlar oluşturabilirsiniz. Böylece hem dersleriniz daha eğlenceli geçer hem de derslerinize çeşitlilik kazandırmış olursunuz.

Powtoon nasıl kullanılır?

Powtoon’un kullanımı ilk görünüşte biraz karışık gibi görünse de biraz uğraştıkça çok basit olduğunu göreceksiniz. Dezavantajlarından birisi menülerinin İngilizce olmasıdır. Oluşturduğunuz animasyonları ücretsiz sürümde YouTube ve diğer video paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz. Bu video paylaşım siteleri aracılığıyla da derslerinizde animasyonlarınızı kullanabilirsiniz.

Sizler için Powtoon kullanımını ve Powtoon örnek bir çalışma yapımını anlatan bir video hazırladık. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı da bekliyoruz. İyi seyirler.

Powtoon 2017 versiyonu tanıtım videosu için tıkla

Powtoon ile konuşma balonu oluşturma (Örnek Video)

Powtoon ile animasyon hazırlama

Powtoon ile konuşma balonları oluşturma ve örnek bir animasyon
Socrative Kullanım Rehberi

Reactions

3
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

3

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF