Kitap Web 2.0 Araçları

ThingLink Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Thinglink Nedir Nasıl Kullanılır Thinglink Kullanım Rehberi

Thinglink seçmiş olduğunuz bir görseli üstüne soru, yazı, video bağlantıları gibi çeşitli etkileşimler eklemeye yarayan bir web 2.0 aracıdır. Thinglink ile statik resimleri bu etkileşimlerle daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu yazıda sizlere Thinglink nedir ve nasıl kullanılır gibi Thinglink kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

ThingLink sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Thinglink Nedir?

Thinglink Web 2.0 aracı ile bilgisayarınızdan, internetten ya da Facebook hesabınızdan seçmiş olduğunuz bir resme interaktif veriler ekleyebiliyorsunuz. Örneğin, bir resmin üzerinde bir noktayı seçip Youtube üzerinden bir video ya da bilgi verici bir yazı ya da başka görseller ekleyebiliyorsunuz. Ya da dersinizle alakalı bir web sitesini kaynak olarak bir görsele ekleyebiliyorsunuz. Bu haliyle Thinglink sıkıcı görselleri bile çok eğlenceli hale dönüştürebiliyor.

Thinglink Nedir ve Nasıl Kullanılır Thinglink Örnekleri
Thinglink Nedir ve Nasıl Kullanılır Thinglink Örnekleri

Gördüğünüz gibi bir Türkiye haritasının üzerinde farklı şehirlere noktalar koyarak buralara yazı, video, web sitesi gibi etkileşimli içerikler ekleyebiliyorsunuz. Bu resmin üzerine geldiğinizde otomatik olarak eklenmiş ikonlar gözükecek ve onların üzerine gelerek eklenen verilere ulaşabiliyorsunuz. Thinglink oldukça eğlenceli ve öğrencilerin ilgisini de fazlasıyla çekiyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Thinglink tanıtım videosunu da aşağıda paylaşıyorum.

ThingLink Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda sizlere ThingLink nedir, nasıl kullanılır ve ThingLink kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. ThingLink ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Kodlama Öğrenmek için 3 Ücretsiz Uygulama!
ClassDojo ile Eğlenceli Sınıflar!

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF