Kitap Web 2.0 Araçları

Bitmoji Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Bitmoji Nedir Nasıl Kullanılır Bitmoji Kullanım Rehberi

Bitmoji saç stili, vücut yapısı, kıyafetler ve buna benzer özellikleri değiştirerek kendi sanal karakterlerinizi oluşturabildiğiniz bir akıllı telefon uygulamasıdır. Bitmoji ile avatar da dediğimiz kendi karakterlerinizi oluşturarak, bu karakterleri isterseniz telefonlarınızda isterseniz de bilgisayarınız da kullanabilirsiniz. Bitmoji oluşturma işi sadece telefon ya da tabletler aracılığıyla yapılabilirken, bu avatarların kullanımı bilgisayarlarda tarayıcı eklentisi ile de mümkün olmaktadır.

Benzer İçerikleri İncele

Burada Bitmoji ile benzer özelliklere sahip diğer araçları inceleyebilir ya da aşağıya devam ederek Bitmoji ile ilgili sıkça sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

Voki Kullanımı
Voki Kullanımı

Voki ile avatar oluşturmayı öğren.

Canva Kullanımı
Canva Kullanımı

Canva ile avatar ve diğer görsel materyaller oluşturmayı öğren.

Bitmoji ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bitmoji nedir?

Bitmoji Snapchat uygulaması ile entegre bir şekilde ortaya çıkan ancak daha sonra telefonların klavyelerinde de çıkartma olarak kullanılabilen bir avatar oluşturucusudur.
Bitmoji nedir

Bitmoji Nasıl Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Bitmoji farklı şekillerde kullanımı mümkündür. Bitmoji oluşturma işlemi akıllı telefonlardan yapılmaktadır. Android ya da iOS Bitmoji uygulamasını telefonunuza indir deyip, Bitmoji hesabı açıp avatarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bitmoji’yi telefonların yanı sıra Google Chrome eklentisi olarak da kullanabilirsiniz.
Bitmoji Nasıl Yapılır Kullanılır

Bitmoji ücretli mi?

Size güzel haber. Bitmoji kullanımı tamamen ücretsizdir. Bitmoji avatarlarınızı istedğiniz gibi ücretsiz şekilde oluşturabilir, istediğiniz zaman kıyafetlerinizi, vücut yapınızı da değiştirebilirsiniz.

Kapalı Bitmoji Karakteri Yapılır mı?

Evet. Tesettürlü kapalı Bitmoji oluşturma işlemi için Bitmoji ekranında şapka bölümüne gelebilirsiniz. Orada tesettür modelleri mevcuttur.
Kapalı Bitmoji Oluşturma

Bitmoji Classroom Nedir?

Sınıfınızda öğrencilerinize Bitmoji karakterleri oluşturtarak Bitmoji sınıfı yapabilirsiniz. Bitmoji classroom kavramı buradan gelmiştir.

Bitmoji klavyesi nasıl kullanılır?

Bitmoji uygulamasının içerisinde klavye diye bir sekme mevcuttur. Bu sekmeye tıklayarak klavyeyi aktif hale getirebilirsiniz. Bitmoji klavye ile mesajlaşmalarda avatarlarınızı çıkartma olarak gönderebilirsiniz.

Bitmoji avatar değiştirme nasıl yapılır?

Bitmoji oluşturduktan sonra tekrardan avatar değiştirmeye izin vermektedir. Siz de uygulamaya giriş yaparak avatarınızı değiştirip istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Yeni kıyafetlerle modayı takip edebilirsiniz.

Bitmojide ne tür avatarlar var?

Bitmoji uygulamasında selamlaşma, iyi geceler, günaydın, güler yüzlü, asık suratlı, yemek yiyen, kitap okuyan gibi birçok farklı karakter bulmak mümkündür. Arama bölümüne istediğiniz sahneyi Türkçe olarak yazarsanız size farklı seçenekleri gösterecektir.

Bu yazıda sizlere Bitmoji nedir, nasıl kullanılır, Bitmoji oluşturma ve kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Bitmoji ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Blogger Kullanım Rehberi
Pandemi Sürecine Uygun Bir Model Önerisi: Ters Yüz Sınıf Modeli

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF