Kitap Web 2.0 Araçları

Wordart Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Wordart Nedir Nasıl Kullanılır Wordart Kullanım Rehberi

Wordart, seçmiş olduğunuz kelimeleri bir araya getirerek bir bulut haline getiren eğlenceli bir kelime bulutu aracıdır. Kelime bulutları sayesinde sınıflarınızı daha renkli, derslerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Wordart da kullanışlılığı ile size bu konuda yardımcı olabilir. Wordart nedir, nasıl kullanılır Wordart kullanımı ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Wordart sitesine gitmek için tıklayın.

Wordart nedir?

Wordart öyle bir araç ki içerisinde onlarca şeklin bulunduğu, onlarca kelime ekleyip onu istediğiniz formatta çıkartıp, istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Ayrıca Wordart, kullanımı oldukça basit bir araç. Wordart ile kelime bulutu oluşturarak sınıflarınızı rengarenk eğitsel içeriklerle donatabilirsiniz. Aynı zamanda öğrencilerinize keyif alacakları performans ödevleri verebilirsiniz.

Tagul ile örnek kelime bulutu
Wordart ile oluşturulmuş örnek kelime bulutu

Wordart’ın diğer kelime bulut oluşturma araçlarından farkı ne diye soracak olursanız, içerisinde çok fazla şekil barındırıyor ve daha canlı kelime bulutları oluşturmanıza imkan sağlıyor olması diyebiliriz. Ayrıca sınırsız sayıda kelime ekleme imkanı da sunarak eklediğiniz bu kelimelerinize link bile verme imkanı sağlıyor. Yan tarafta bir wordart örneği görebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Wordart nedir, nasıl kullanılır ve Wordart kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Wordart ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Aşağıda Wordart uygulaması ile ilgili sorular ve tanıtım videosu bulabilirsiniz.

(Not: Wordart uygulamasının eski adı Tagul’dur. Aşağıdaki video ismi değişmeden önce değişmiş olup kullanımı aynıdır)

Wordart nasıl kullanılır? Kelime bulutu nasıl oluşturulur?

Thinglink Kullanım Rehberi

Thinglink ile etkileşimli görsellerle dersinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Thinglink Nedir Nasıl Kullanılır Thinglink Kullanım Rehberi
ToonDoo nedir? Nasıl kullanılır?
Storyboardthat Kullanım Rehberi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF