Okullarda Eğiteknoloji

FunBrain ile Eğlenceli Matematik ve Bilim Aktiviteleri

0
Please log in veya register to do it.
FunBrain ile Eğlenceli Matematik ve Bilim

İnternette gün geçtikçe eğlenceli aktiviteler, keyifli öğrenme ortamları da artıyor. Ben de bu günlerde özellikle Matematik ve Fen Bilimleri alanında kullanılmak üzere hazırlanan bir internet sitesi ile karşılaştım. Buyrun sizi FunBrain ile tanıştırayım.

FunBrain internette gezinirken karşıma çıkan bir internet sitesi. İçerisinde ana sınıfından 8. sınıf düzeyine kadar içerikler barındıran bu site, hem oyunlar hem videolar hem de eğlenceli okuma parçaları ile çocukların eğlenirken öğrenmelerine imkan tanımaktadır. Örnek veriyorum, bir basit makineler konusu bir oyunla bu kadar güzel anlatılır (Link). İçerikler İngilizce olmasına rağmen bazılarında Türkçe alt yazı bulmanız da mümkün.

FunBrain’de oyunların haricinde keyifli videolar ve okuma parçaları da mevcut. Kısa hikayeler, karikatürler de çocukların İngilizce okuma becerilerinin de gelişmesine imkan tanıyor. Matematik dersindeki basit işlemler, problemler gibi konuları oyunlarla gösteren FunBrain genel olarak bilime eğlenceli bir bakış açısı katmış.

FunBrain uygulamasının kısıtlayıcı yanlarından bir tanesi dilinin İngilizce olması. Bu nedenle bahsi geçen derslerin İngilizce terimlerine aşina olmak gerekebilir. Ama bence korkulacak bir şey yok. Her şey deneyerek yapılabilir. Şimdi FunBrain zamanı.

FunBrain Sitesi: https://www.funbrain.com/

Görüş ve Fikir Paylaşabileceğiniz 4 İlginç Uygulama
Kavram Haritası Nedir? Ne İşe Yarar?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF