Blog

Palet Okulları Etkileşimli Dijital Öğrenme Tasarımı Atölyesi

0
Please log in veya register to do it.
Palet Montessori Okulları Etkileşimli Öğrenme Tasarımı Atölyesi

Eğiteknoloji Akademi yen eğitim-öğretim döneminde ilk çevrim içi atölyesini Palet Montessori Okulları öğretmenlerine yönelik düzenledi. 4 gün süren atölyeye yaklaşık olarak 80 öğretmen katılarak uzaktan eğitimde etkileşimli öğrenme tasarımı konusunda bilgi sahibi oldu.

Senkron ve asenkron eğitimler içeren atölyede öğretmenler 4 Ağustos gününden 7 Ağustos tarihine kadar her sabah 90 dakikalık uygulamalı atölyelere katıldılar. Zoom üzerinden video konferans aracılığıyla düzenlenen bu atölyelerde öğretmenler bir ders için gerekli olan etkinlikleri tasarlamada kullanılan web 2.0 araçlarını öğrendikten sonra bu araçları kullanarak branşlarına göre etkinlik ve etkileşimli öğrenme tasarımı yaptılar.

Palet Montessori Okulları Eğitim
Palet Montessori Okulları Eğitim

90 dakikalık senkron eğitimlerin yanı sıra her gün öğleden sonra öğretmenler kayıtlı video eğitimleri izleyerek etkinlik tasarımı gerçekleştirdiler. Katılımcı öğretmenlere her yaptıkları etkinlik tasarımından sonra geri bildirimler verilerek eksik yönlerinin giderilmesi konusunda yardımcı olundu.

Palet Motessori Okullarında Türkçe bilmeyen yabancı öğretmenlerin de görev yapmasından dolayı bazı yerlerde eğitmenimiz Sayid Özcan Türkçe sunumların yanı sıra İngilizce sunumlar da yaptı. Bu yönüyle de bütün katılımcıların atölyeden maksimum düzeyde fayda sağlaması konusunda yardımcı oldu.

Atölye sonunda yapılan değerlendirme anketine katılan öğretmenler Eğiteknoloji Akademi’nin düzenlemiş olduğu bu etkinlikten genel olarak çok memnun olduklarını dile getirdiler. Etkileşimli öğrenme tasarımı konusunda katılımcı öğretmenlerin tamamı yeni bir şeyler öğrendiklerini ifade ettiler.

Yeni döneme bu atölye ile başlayan Eğiteknoloji Akademi ise eğitim ve atölyelerine de tüm hızıyla devam ediyor. Eğitimleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Katılımcı Geri Bildirimleri

Etkileşimli Dijital Öğrenme Tasarımı Atölyesi Katılımcı Geri Bildirimleri – Eğiteknoloji Akademi
Farklı Yaş Gruplarına Göre Çocukların Ekranda Kalma Süreleri
Nasıl Vlogger Olunur? Yeni Başlayanlar İçin Vlog İpuçları

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF