Okullarda Eğiteknoloji

Girişimciler İçin 8 Yenilikçi İş Fikri

0
Please log in veya register to do it.
yenilikçi iş fikri, yenilikçi iş fikirleri, yaratıcı iş fikirleri, orijinal iş fikirleri, değişik iş fikirleri

Yenilikçi iş fikirleri arayan geleceği parlak bir girişimci olduğunu düşünüyor musun? O zaman şu an doğru yerdesin. Sizinle gelecekte size kar sağlayabilecek mükemmel 8 yenilikçi iş fikri paylaşacağım. Paylaşacağım bu fikirler aslında sadece bir fikir değil, fikirden de öte şu anki piyasalardaki eğilimlere göre gözlemlenmiş fikirlerdir. Size vereceğim bu fikirleri göz önünde bulunarak bu alanda kendinize ciddi karlar sağlayacak işinizi kurabilirsiniz. İster kendi ofisiniz olsun, ister bir ürün satın, ister yiyecek sektöründe olun isterse eğitim. Aşağıda eminim size göre yenilikçi iş fikri mevcuttur. Eğer arkanıza yaslanıp bu güzel listeyi okumaya hazırsanız şimdi size yenilikçi iş fikirleri, yaratıcı iş fikirleri, orijinal iş fikirleri, değişik iş fikirleri konusunda bilgi vereceğim.

Eve Yemek Servisi

Kulağınıza nasıl geldi acaba? Bizim yapacağımız iş değil bu demeyin. Düşünün ki insanların artık çok yoğun hayatları var ve bu yoğunlukta yemek yapmaya dahi imkan bulamadıkları zamanlar oluyor. İşte tam da bu noktada devreye siz gireceksiniz. Hazır yapılmış ve evlere servis yemekler herkesin ilgisini çekecektir.

Şimdi de size eve yemek servisi fikrini hangi alanlarda yapabileceğinizi söyleyeyim:

  • Vegan yemek/yiyecek servisi
  • Glutensiz yemek/yiyecek servisi
  • Ev yemekleri servisi
  • Köyde yapılan ürünler servisi
  • Çiğ yiyecekler servisi
  • Yüksek protein içeren yemek servisi
  • Diyetisyen onaylı yemek servisi

Bu fikirler genelde eşi benzeri pek olmayan ya da çok yaygın olmayan fikirlerdir. Bu alanda yapacağınız bir yatırım sizin önünüzü de açacaktır.

Sanal Gerçeklik Aksesuarları

Şimdinin en ses getiren teknolojilerinden, geleceğin ise en parlak teknolojik gelişmelerinden birisi olmaya aday sanal gerçeklik alanı iş fikri için oldukça makul görünüyor. İnsanlar artık sanal gerçeklik oyunlarına ilgi duymaya başlamış, ve sanal gerçeklik aksesuarları satan yerleri arıyor. Tabi teknoloji yeni olunca bunları tedarik eden firma sayısı da az. Peki siz neden bu işe el atmıyorsunuz. Sanal gerçeklik aksesuarları satıp güzel paralar kazanabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim

Yenilikçi İş Fikirleri Uzaktan Eğitim
Yenilikçi İş Fikirleri Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim aslında yaklaşık 100 yıldır var olan bir teknoloji olmasına rağmen kullanılan enstrümanlar değişmiştir. Geçmişte mektupla, telgrafla, gazete ile yapılan uzaktan eğitim şimdilerde Öğrenme Yönetim Sistemlere (LMS) gibi daha profesyonel ve bilgisayar destekli teknolojiler aracılığıyla yapılıyor. Özellikle belli bir alanda yetkinliğiniz varsa dijital içerikler oluşturarak uzaktan eğitim videoları çekebilir ya da bazı platformlar aracılığıyla insanlara canlı dersler anlatabilirsiniz.

Uzaktan eğitim konusunda işinize yarayacak uygulamalardan birisi: Google Hangout Nasıl kullanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

“Hygge” Ev Tasarımı

Özellikle Pinterest’i takip edenler belki bilir, ortalıkta Hygge diye bir terim dolaşıyor. Peki Hygge nedir, ne demektir? Hygge Danimarka dilinde rahatlık, huzur, yaşam kalitesi anlamına gelen bir kelimedir. Buradan da anlayacağınız gibi, insanlara evlerde huzur veren, yaşam kalitesini arttıran bazı ürünler Hygge Ev Tasarımı adı altında satılabilir. Zira bu terim hala sözlüklerde bile yer almamışken bu alanda piyasaya hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Hygge Ev Tasarımı adı altında insanlara ne sunabilirsiniz? Sadece sizi evde rahatlatabilecek dekoratif eşyaları, yaşam kalitenizi arttıracak, sizin rahatlığınızı sağlayacak ev eşyalarını düşünün; mumlar, kanepeler, yataklar, hamaklar, battaniyeler vs. Ama unutmayın bunu Hygge terimini kullanarak pazarlamanız size farklılık katacak.

Nostaljik Restoranlar

Yenilikçi İş Fikirleri Nostaljik Restoranlar
Yenilikçi İş Fikirleri Nostaljik Restoranlar

Hepimiz severiz değil mi eskileri, bize nostaljik gelen anıları. Elbette insanın yapısında sanki böyle bir şey gizlenmiş gibi. Peki neden bu nostalji ruhunu kazanca çevirmiyoruz? Nostalji restoranı açtığınızı düşünün. Nasıl mı yapacaksınız?

Öncelikle kendinize bir dönem seçmelisiniz. İnsanları en çok etkilediğini ya da etkileyeceğini düşündüğünüz bir dönem. Mesela 90lar 80ler gibi. Sonra restoranı buna göre tasarlayın, ona göre bir isim koyun, müziklerinizi ona göre seçin hatta yiyecekleriniz bile insanları o zamanlara götürsün. O dönemin ünlü insanlarıyla süsleyin duvarları. Bence işe yarar. Siz ne dersiniz?

Glutensiz Kek

Hepimiz kek severiz değil mi? Ancak glutene karşı alerjisi olanlar maalesef bu doyumu rahatça yaşayamıyorlar. Peki neden onlar için bir ürün ya da onlara yönelik bir pastane tasarlamıyorsunuz?

Glutensiz yiyecekleri günümüzde bulmak hem çok zor hem de çok pahalı. Ancak bu insanların bir gereksinimi haline geldi. Eminim ki glutensiz yiyecekler ilerde çok yaygınlaşacaktır ancak işte bu yaygınlaşmadan önce sizin devreye girmeniz lazım. Unutmayın belli bir kitleye hem de sağlık problemleri olan bir kitleye hitap ediyorsunuz. İş fikriniz kesinlikle işe yarayacaktır. Sakın yanlış anlamayın insanların sağlık sorunlarından fırsat doğurmak gibi anlaşılmasın. Aslında tam tersi gluten alerjisi olan insanlara büyük bir hizmet olacaktır bu.

Yaşlı Dostu Ürünler

Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Ve belki de birçok şeyi hatırlamayacağız. Hani o bunama dediğimiz şey var ya işte o. Ancak bunak insanlar da bu hayatta bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar. Peki hangi şartlarda?

Yaşlılar özellikle unutkanlıkla alakalı ciddi problemler yaşıyor ve beraberindeki insanlar da zorluk çekiyor elbette. O zaman siz de özellikle hafızayı sinde tutmaya yönelik bazı ürünler, uygulamalar, araçlar,cihazlar geliştirebilirsiniz. Mesela, basit bir hafıza oyunu içeren akıllı telefon uygulaması gibi ya da yaşlı insanların kollarına takılacak bir saatle nerede olduklarını görmenize imkan sağlayacak bir teknoloji gibi. Emin olabilirsiniz ki bu fikir çok tutacaktır. Çünkü sadece kendi çevrenizi düşünün, yaşlılığında bu tarz unutma problemi yaşayan bir akrabanız olsa onun için böyle bir şey almaz mıydınız?

Boşa Harcanmayan Çevre Dostu Ürünler

Yenilikçi İş Fikirleri Çevre Dostu Ürünler
Yenilikçi İş Fikirleri Çevre Dostu Ürünler

No-Waste Products olarak İngilizce’de literatüre girmiş bu ürünler boşa harcanmayan, israf olmayan ürünler olarak dilimize çevrilebilir. İnsanların son zamanlarda en çok ilgi duydukları ürünler. Aslında bununla ilgili belli ürünler üretilmeye başlandı bile. Mesela, diş fırçaları, bebek bezleri, taraklar gibi boşa harcanmayan ve çevre dostu ürünler tasarlandı. Bu piyasa hızla büyümeden sizin de bu sektöre girmeniz gerek. Zira dünyanın geleceğini düşünecek olursak özellikle çevre dostu ürünlere oldukça fazla ihtiyaç duyacağımızı söylemek isterim.

Evet sizlere bahsetmek istediğim geleceğin para kazandıracak 8 yenilikçi iş fikri bu şekilde. Bu tabi tamamen kişisel gözlem ve market araştırmasına dayalı bir tahmin. Ama arasında gerçekten ciddi emek harcandığında tutacağını düşündüğüm sektörler var. Sizde de girişimcilik ruhu varsa ve yenilikçi iş fikirleri düşünüyorsanız bu fikirlerden faydalanabilirsiniz. Siz bu fikirleri nasıl buldunuz? Sizin aklınızda yenilikçi iş fikirleri var mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Etkili Sınıf Yönetimi Konusunda İşinize Yarayacak 5 İpucu
21. Yüzyıl Öğretmenleri İçin Web 2.0 Araçları Listesi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF