Okullarda Eğiteknoloji

Microsoft PowerPoint ile Hazırlanmış Bilgi Yarışması Şablonu

1
Please log in veya register to do it.
Powerpoint Bilgi Yarışması Şablonu 2

Bilgi yarışmaları okullarda yapılan keyifli ve etkinliklerden birisi. Öğrencilerin hem bilgilerini ölçmek hem rekabet ortamı oluşturma hem de eğlendirmek için kullanılabilecek keyifli bir etkinlik. Bu yazımda sizlerle okullarınızda bilgi yarışması düzenlerken kullanabileceğiniz bir doküman paylaşacağım. Bu sayede göze hoş gelen ve keyifli bir sunum gerçekleştirmiş olacaksınız.

Daha dinamik bir bilgi yarışması etkinliği için Articulate Storyline 360 ile yeni hazırlamış olduğum içeriği inceleyebilirsiniz.

Powerpoint Bilgi Yarışması Şablonu 1

Düzenlenebilir PowerPoint Dokümanı

Aşağıdan indirebileceğiniz bu doküman Microsoft PowerPoint ile oluşturulmuş olup tamamen düzenlenebilir haldedir. Ayrıca, sizlerle doküman içerisinde kullanmış olduğum sesler ve görselleri de birlikte paylaştım. İsterseniz siz yeni görseller ve sesler ekleyebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Formatı

Bilgi yarışması formatını Kim Milyoner Olmak ister yarışması formatında hazırladım. Bu yarışmada kullanılan sesleri de arka plan sesi olarak dokümana yerleştirdim. Bu sayede yarışma daha eğlenceli ve izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilecek bir hale geldi. İlgili sesleri aşağıdaki web sitesinden edindim:

https://downloads.khinsider.com/game-soundtracks/album/who-wants-to-be-a-millionaire-the-album

Bilgi Yarışması Sunum Videosu

Doküman İçeriği

Dokümanı açtığınızda karşınıza çıkacak PowerPoint dosyası içerisinde sırasıyla şu bilgiler yer almaktadır:

  • Giriş ve başlık
  • Yarışmacılar
  • Yarışma kuralları
  • Sorular
  • Bitiş bilgilendirmesi
  • Sonuçlar
  • Bitiş ekranı

Burada dikkat etmeniz gereken bir husus, biz okulda soruları katılımcılara kağıt olarak dağıttık ve ilk önce sadece süreyi başlattık. Soruyu ekrana yansıtmadık. Cevaplar alındıktan ve jüri cevapları yazdıktan sonra herkesin görmesi için soruyu tahtaya yansıttık. Hazırlamış olduğum bu dokümanda bu formata göre gitmektedir. Siz isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Şablon Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın

Etkileşimli Kitap Nedir ve H5P ile Nasıl Hazırlanır?
Eğitimde Google Sertifikaları ve Mesleki Gelişim

Reactions

1
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

1

Kim beğenmiş?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF

  1. Hocam öncelikle emeklerinize sağlık. Hocam süreleri 25 saniye olarak mı verdiniz? Bir de kısa cevaplı olduğunda nasıl düzenleyebiliriz soruları? Puanlamayı da otomatik mi yapıyor yoksa siz mi girdiniz?

  2. hocam elinize sağlık okulda bilgi yarışması yaptık. şablonu kullandık. emeğinize sağlık