Web 2.0 Araçları

Web Siteniz İçin Mükemmel Görsel Bulma Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Web Siteniz İçin Mükemmel Görsel Bulma Rehberi

Web siteleriniz için yüksek kaliteli, telifsiz ve ilgili resimler mi arıyorsunuz? İnternette ihtiyaçlarınıza uygun tonlarca resim olabilir. Ancak, öncelikle bu resimleri nerede bulacağınızı bilmeniz gerekir. Dijital görüntüleri aramak için doğru platformları veya araçları bilmiyorsanız, bunları keşfetmeniz uzun zaman alacaktır. Ama hiç endişelenmeyin. Farklı görevlerde size yardımcı olmak için her zaman buradayız. Bu kısa kılavuzda web siteleriniz için mükemmel görsel bulma yollarını tartışacağız.

Hadi bu yolları keşfedelim!

Tersine Görsel Arama Motorları

Tersine görsel arama motorları, kullanıcıların görselleri bir arama sorgusu olarak kullanarak her türlü veriyi aramasına olanak tanıyan çevrimiçi platformlardır. Dijital resimlere ihtiyaç duyduğunuzda bu arama motorları en iyisidir.

İhtiyaçlarınıza benzer birkaç resminiz varsa, bunları tersine görsel arama motoruna yükleyebilirsiniz. Tüm interneti araştıracak ve sorgunuzla aynı veya çok benzer olan dijital görüntüleri ekranınıza getirecektir. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek resimleri bu şekilde kolayca bulabilirsiniz.

Benzer şekilde, telifsiz görseller istiyorsanız, tersine görsel arama motorlarından daha iyi bir yol yoktur. Tersine görsel arama motorlarının ekranınıza gösterdiği resimler genellikle telifsizdir, çünkü birçok içerik oluşturucu çalışmaları için telif hakkı almaz. Ancak sonuçları inceleyerek, web sitenize yüklemek için telif hakkı olmayan görselleri kolayca bulabilirsiniz.

Görsel Bulma İçin Tersine Görsel Arama Kullanmanın Faydaları

İşte internetten resim bulmak için tersine resim arama motorlarını kullanmanın birkaç faydası;

 • Görsel arama motorlarının kullanımı nispeten kolaydır
 • Kullanıcılara geniş bir seçenek yelpazesi sunarlar
 • İnsanların resimler hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olabilirler
 • İnsanlara istedikleri her tür görüntüyü bulmalarında yardımcı olabilirler

Sosyal Medya Platformları

Siz de sosyal medyayı sadece eğlence için kullananlar arasında mısınız? Cevabınız evet ise, sosyal medyanın sunduğu her şeyi kaçırıyorsunuz demektir. Sosyal medya, web siteniz için görsel bulma konusunda size çok yardımcı olabilir.

Birçok sosyal medya sayfası, profili ve kanalı düzenli olarak blogunuz veya web siteniz için kullanabileceğiniz içerikler yükler. Sosyal medyada hemen hemen her türden içerik bulabilirsiniz. Manzara fotoğrafları, infografikler, dijital sanat eserleri veya resimlere ihtiyacınız varsa, bunları sosyal medya platformlarında kolayca bulabilirsiniz.

Görsel aramaları için en sık kullanılan sosyal medya uygulamaları veya web siteleri Facebook, Pinterest, Reddit, Twitter ve Instagram’dır. Bu platformları keşfedin ve ihtiyacınız olan benzer içeriği oluşturan kişilerin sayfalarını ve profillerini takip edin. Bu profiller yalnızca resimli içerik bulmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda size metinsel içerik hakkında da fikir verecektir.

Resim Bulmak İçin Sosyal Medya Platformlarını Kullanmanın Faydaları

Şimdi web sitenize yüklemek üzere dijital görsel bulma için sosyal medyayı kullanmanın en yaygın faydalarını görelim.

 • Sosyal medya platformları, web sitesi sahiplerine çok çeşitli benzersiz resimler sağlayabilir
 • İnsanların sosyal medyada bulduğu görseller genellikle telifsizdir
 • Sosyal medya platformları insanların tam olarak istedikleri fotoğrafları bulmalarına yardımcı olabilir
 • Ayrıca insanlara metin içeriği için fikirler de sağlayabilirler

Stok Görüntü Platformları

Stok imaj platformları, web sitesi sahipleri için telifsiz ve yüksek kaliteli resimler bulmak için en iyisi olarak kabul edilir. İnsanların herhangi bir amaç için kullanabileceği milyonlarca ücretsiz ve ücretli fotoğrafa sahip çok sayıda stok görsel web sitesi ve uygulaması vardır.

Çoğu stok görsel platformunun en iyi yanı, her zaman yüksek kaliteli resimlere sahip olmalarıdır. Dolayısıyla, resim kalitesinden ödün veremiyorsanız, stok görsel platformları sizin için en uygun olanıdır.

Web siteniz için ücretli içerik kullanmak ve bunun için yetki talep etmek isteseniz bile, stok görseller size bu konuda yardımcı olabilir. Bu resimler için ödeme yaptıktan sonra, izniniz olmadan kimse bunları kullanamaz. Doğa, fotoğrafçılık veya turizmle ilgili bir web siteniz varsa, stok görsel web siteleri iyi bir seçimdir, çünkü onlardan çok çeşitli resimler alabilirsiniz.

Resim Bulmak İçin Stok Görsel Platformlarını Kullanmanın Faydaları

Stok görsel platformları kullanıcılara çeşitli faydalar sağlamaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir;

 • İnanılmaz kalitede fotoğraflar sağlarlar
 • Bu resimlerin otoritesine sahip çıkmanıza yardımcı olurlar
 • Stok platformlarında milyonlarca fotoğraf var ve bunların çoğu ihtiyaçlarınızı karşılayabilir
 • Size bütçe dostu fotoğraflar sunarlar

Sonuç

Bu makalede bahsedilen tüm görsel bulma platformları ve araçları, web sitesi sahibi olanlar için harikadır. Ancak, bazen bir platformda ilgili resimleri bulamayabilirsiniz; başka bir platform kullanabilirsiniz. Ancak resim kalitesinden ve alaka düzeyinden asla ödün vermeyin. Aksi takdirde, web sitenize zarar verebilecek telif hakkı ihtarları alabilirsiniz. Ayrıca, yüklemeniz gereken resimleri daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecekleri için bu platformların tümünü her zaman kullanmalısınız.

Çocuğunuza İngilizce'yi Sevdirecek 10 Şarkı
Uygun Fiyatlı ve Kaliteli 6 Hosting Firması

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF