Web 2.0 Araçları

Animasyon nedir? Nasıl oluşturulur?

0
Please log in veya register to do it.
Animasyon nedir? Nasıl oluşturulur?

Sizlere geçen hafta Moovly ile örnek bir animasyon hazırlamıştım. Şimdi ise sıra geldi o animasyonun nasıl hazırladığıma.

Öncelikle animasyon nedir sorusu ile giriş yapmak istiyorum bu yazıya.

Animasyon nedir?

Animasyon resimleri ve hareketsiz nesneleri hareket ediyormuş gibi göstererek bir film haline getirilmesidir. Animasyonlar ile soyut kavramları ve süregelen durumları somutlaştırarak anlatmanıza imkan tanır. Bu nedenle animasyonların eğitim ortamlarında kullanılması oldukça yararlı olabilir. Özellikle fen bilimleri ve coğrafya gibi soyut kavramların çok olduğu derslerde animasyonlardan faydalanarak kavramlar daha somut hale getirilebilir ve öğrenme daha etkili gerçekleştirilebilinir. İşte ben de sizlere bu sebeple animasyon hazırlama konusunda yardımcı olmak istiyorum.

Günümüz teknolojisi ile animasyon hazırlamak gerçekten artık çok kolay. İnternet üzerinden çok kısa sürede animasyonlarınızı hazırlayabilir ve ücretsiz bir şekilde bunları paylaşabilirsiniz. Moovly de buna imkan tanıyan bir araç. Geçen ki yazımızda Moovly ile örnek bir animasyon hazırlamış ve sitemizde paylaşmıştık. Şimdi ise bu animasyonu nasıl hazırladığımıza değinmek istiyorum. Moovly’nin nasıl kullanılacağını da bu video sayesinde öğrenmiş olacaksınız.

Moovly ile hazırlamış olduğumuz örnek videomuzu buradan izleyebilirsiniz.

Moovly ile animasyon hazırlamayı öğrendikten sonra sizlerden belli bir konuda örnek bir video hazırlamanızı isteyeceğim. Sizlerin de bileceği üzere öğrenmenin en kalıcı yolu uygulamadır. Yeni eğitim yılınızda kullanmak adına şimdiden kütüphanenizi oluşturmaya ne dersiniz? Oluşturmuş olduğunuz videoları Facebook sayfamızdan bizimle paylaşabilir ve diğer kullanıcılarımızın da videolarınızdan faydalanmasına imkan sağlayabilirsiniz.

Son olarak sizlerden ricam videolarımız hakkında yorumlarınızı ve eğer beğendiyseniz teşekkürlerinizi bize iletmeniz. Çünkü sizden aldığımız geri bildirimlerle yeni videolarımızda eksik olan yanlarımıza dikkat etmeye çalışıyoruz. Bu açıdan sizin yorumlarınız ve görüşleriniz bizim için çok önemli.

Animasyon nasıl oluşturulur?

Son söz

Satış oranlarınızı arttırmanızı sağlayacak en kaliteli video animasyon hizmeti SadeceOn’da! Yetenekli ve tecrübeli hizmet verenler sizin için 10 liradan başlayan fiyatlarla profesyonel tanıtım videolarından ürün tanıtım videolarına, intro tasarımlarından beyaz tahta animasyonlarına, oyunculu tanıtım videolarından tebrik videolarına kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Hem kaliteli hem de ekonomik fiyatlarla videonuzu yaptırma fırsatını kaçırmayın!

Arttırılmış Gerçeklik Örnekleri ve Eğitimdeki Yeri
Moovly ile harika animasyonlar oluşturun!

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF