Web 2.0 Araçları

Quiz Maker

0
Please log in veya register to do it.
Quiz Maker Web 2.0 Aracı Değerlendirmesi

Bu yazımızda Quiz Maker web 2.0 aracı hakkında bir değerlendirme yaptım. Yapılan değerlendirmeye göre Quiz Maker ile ilgili performans, kullanılabilirlik, esneklik, motivasyon ve düşünme becerileri gibi özellikleri irdeledim. Quiz Maker nedir ve nasıl kullanılır gibi soruların da cevaplarını vermeye çalışacağım. Öğretmenlerin en çok tercih ettiği çevrimiçi test hazırlama araçlarından birisi olan Quiz Maker web 2.0 aracında birlikte göz atalım.

Quiz Maker Nedir?

Quiz Maker öğretmenlerin ya da eğitimcilerin çevrimiçi test hazırlamasına imkan sağlayan bir araçtır. Çevrimiçi test hazırlama sürecinde özellikle öğretmenlerin en çok tercih ettiği web 2.0 araçlarından birisi. Bu konuda daha önce yapmış olduğum bir çalışmada öğretmenler tarafından farklı kategorilerde en çok tercih edilen web 2.0 araçlarını derlemiştim. Quiz Maker da bu listede kendine yer bulmuş bir uygulama.

Quiz Maker Nasıl Kullanılır?

Quiz Maker ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Quiz Maker ücretsiz mi?

Quiz Maker aracı ücretsiz olarak kullanılabilen bir araç. Ancak, ücretsiz özelliklerde bazı kısıtlamalar ve reklamlar mevcut. Planlara bakıldığında Quiz Maker ücretsiz uygulamasında aylık oluşturduğunuz testlere 25 cevaplama hakkı veriyor. Aslına bakılırsa bu düşük bir sayı. Ücretli olarak Standard, Premium, Platinium gibi 3 farklı seçeneği mevcut.
Quiz Maker Planlar

Quiz Maker aracında hangi soru tipleri mevcut?

Quiz Maker ile çoktan seçmeli, açık uçlu, birden fazla cevap, doğru-yanlış gibi farklı türlerde sorular hazırlayabilirsiniz. Quiz Maker ile testlerin yanı sıra anketler de hazırlayabilirsiniz. Bu araç görselliği arttırmak için sizlere resim, video gibi çoklu ortam materyalleri ekleme imkanı da sunuyor.

Quiz Maker uzaktan eğitimde kullanılabilir mi?

Uzaktan eğitim sürecinde daha önce tasarladığınız bir testi öğrencilerinize atayabilir ya da video konferans uygulamalarındaki ekran paylaşımı kısmını kullanarak öğrencilerinizin testleri çözmesine imkan sağlayabilirsiniz. Etkileşimi arttıran bir web 2.0 aracı.

Quzi Maker’da test hazırlamak için üye olmak gerekli mi?

Üye olmak zorunlu değil ama yaptığınız quizi takip etmek için üye olmanızı tavsiye ederim.

Sizler de sorularınız varsa aşağıdaki yorumlar kısmından benimle paylaşabilirsiniz.

Easelly Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Easelly ile neler yapabilirsiniz, nedir ve nasıl kullanılır? Bizden kaç puan aldı?

Easelly Nedir Nasıl Kullanılır Neye Yarar
EBA Canlı Ders Nasıl Yapılır? EBA Canlı Ders Giriş
Eğitim Teknolojileri Uygulamalarınız Sürdürülebilir mi?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF

  1. Hocam merhaba, değerli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Benim sorum şu quiz maker da testi çözen öğrencilerin isimlerini görmemiz mümkün mü? Moodle embed ettiğimizde sonrasında hangi öğrencilerin testi çözüp çözmediğini görebilir miyiz? Teşekkür ederim.

    • Merhabalar hocam. Quiz Maker’da testi hazırladıktan sonra kaydederken size bir soru soruyor. Orada isimler ya da e-mail adresleri istensin mi diye seçenekler var. Orada isimler istensin kısmını seçerek her öğrencinin ismini alabilirsiniz.

  2. Merhaba hocam.sinif ogretmeniyim.paylasimlarinizdan çok faydalaniyorum.Bu surecte her gun zoom ile online ders yapip haftasonlari da bu sekilde test hazirlayip gonderiyorum.Fakat ben google form uzerinden hazirlayip gonderiyorum.Quiz makerin google formdan farki nedir?..sadece bilgisayarda calisiyor demişsiniz.benim gondersiklerimi ogrenciler de mi bilgisayardan yapmak zorunda ?

    • Hocam aslında orada bir hata yapmışım bilgisayar derken siteden erişim olur ama herhangi bir cep telefonu uygulaması yok. Çocuklar telefondan internet tarayıcısını kullanarak girebilirler. Farkı yok, google formlar da güzeldir pratiktir.

  3. Hocam tüm samimiyet ve içtenliğimle söyleyebilirim ki verimli bilgiler veriyorsunuz teşekkürler eksiklerimi kapatıyorum sayenizde. Böyle devam edin. Bu arada Ebada bu uygulama kullanılabilir degil mi

    • Elif Hocam çok sevindim faydalı olmasına. EBA’da oluşturduğunuz quiz’in linkini öğrencilerinizle paylaşarak kullanabilirsiniz.