Kitap Web 2.0 Araçları

Blogger Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Blogger Nedir Nasıl Kullanılır Blogger Kullanım Rehberi

Blogger, farklı konularda insanların okuması için içerikler, makaleler, inceleme yazıları, web siteleri, portfolyolar ve günlük oluşturmaya yarayan dijital içerik oluşturma aracıdır. Blogger blog yazan kişi anlamına da gelmektedir. Bu anlamıyla Blogger, farklı konularda içerikler üreten dijital günlük yazarlarıdır. Biz bu makalede Google’ın bir hizmeti olan ve dijital günlükler oluşturmak için kullanılan Blogger aracına değineceğiz. Blogger nedir, nasıl kullanılır, bir blog nasıl oluşturulur gibi soruların cevaplarına yer vereceğiz.

Blogger ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Blog nedir?

Blog dijital günlük anlamına gelmektedir. Farklı konularda kullanıcıların kendi içeriklerini oluşturduğu dijital günlüklerdir. Bloglar farklı araçlar kullanılarak oluşturulabilir.Blog nedir

Blog nasıl oluşturulur?

Bloglar farklı araçlar kullanılarak oluşturulabilir. Bunlardan en yaygın olanı ve ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz Blogger aracıdır. Blogger’da bir blog oluşturmak için Google hesabınızla giriş yapıp içerik oluşturmaya kolayca başlayabilirsiniz. Kendinize bir konu belirleyip bu konularla alakalı belli aralıklarla içerikler oluşturarak bir okuyucu kitlesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz olarak WordPress sitesinden de blog oluşturmanız mümkündür.
Wordpress nedir

Blogger nedir? Türkçesi ne demek?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Blog dijital günlük anlamına gelmektedir. İngilizce’de “-er” eki Türkçe’de “-cı, -ci” eklerine karşılık gelir. Yani Blogger da blog yazan kişi demektir. Blogger sitesi de bu isimden yola çıkarak oluşturulmuştur.
Blogger nedir Türkçesi ne demek

Blogger nasıl kullanılır?

Blogger kullanımı oldukça basittir. Sadece ihtiyacınız olan iyi ve sürdürülebilir bir konu belirlemektir. Blogger ile kolay bir şekilde hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan etkili blog sayfaları ve web siteleri oluşturabilirsiniz. Üstelik bunları ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.Blogger Nasıl Kullanılır Blog Nasıl Yazılır

Blog isimleri nasıl belirlenir?

Blog isimleri size ait ve eşsiz bir isim olmalıdır. Yani bunu bir web sitesi adı gibi düşünürseniz sizin konunuzla alakalı ya da hoşunuza giden bir isim belirleyebilirsiniz. Burada önemli olan bazı kriterler vardır. Blog isminiz 16 karakterden uzun olmamalıdır. Blog isminizde “ş,ğ,ç,ü,ö” gibi Türkçe karakterler olmamalıdır. Farklı Blog isim önerileri için Google’da araştırmalar yapabilirsiniz.

Ücretsiz Blogger Temaları Nasıl İndirilir?

Blogger üzerinde blog sayfanızı oluşturduktan sonra sitenizin daha iyi görünmesi için ücretsiz bir şekilde blogger temaları da indirebilirsiniz. Bu temalar sayesinde siteniz daha güzel görünecektir.

Blogger ile Para Kazanma Mümkün mü?

İyi bir blog sayfanız varsa reklamlar alarak ziyaretçilerin reklam tıklamalarından para kazanabilirsiniz. Blogger’da en iyi para kazanma yöntemi Google’ın reklam hizmeti olan adsense hesabı açmaktır. Bu şekilde Blogger ile para kazanmak da mümkün olabilir. Ancak burada para kazanmak için açılan bir blog yerine keyif alarak yazdığınız bir günlük olması daha öncelikli olmalıdır. Blogger Para Kazanma

Bu yazıda sizlere Blogger nedir, nasıl kullanılır, Blogger ile blog oluşturma ve Blogger kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Blogger ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Canva Kullanım Rehberi
Bitmoji Kullanım Rehberi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF