Web 2.0 Araçları

Kahoot nedir?

0
Please log in veya register to do it.
Kahoot nedir?

Öğretmenlerin en büyük sorunlarından bir tanesi derste öğrencinin motivasyonunu üst düzeyde tutmaktır. Kahoot ile artık bu çok kolay.

Öğretmenler derslerde öğrencilerin motivasyonunu üst seviyede tutmak için oldukça fazla çaba sarf ederler. Dersin sonlarına doğru öğrenciler sıkılmaya başlar, ders içerisinde konuşmalar olur. Öğretmen bu durumu kontrol etmekte doğal olarak zorluk çekebilir. Burada ihtiyacımız olan şey öğrencilerin dikkatini çekecek, onları eğlendirecek bir aktivitedir. Bu yazımızın konusu olan Kahoot uygulaması aslında tam da buna uygun bir uygulamadır.

Kahoot ile öğretmenler anlattıkları dersin konusu ile alakalı öğrencilerine akıllı telefonları ya da tabletleri aracılığıyla test çözdürme imkanına sahip olacaktır. Aslında bu sizin düşündüğünüz testlerden biraz farklı. Öğrenciler arasında rekabet oluşturan, anında geribildirim veren, öğrencilere istedikleri takma adları almalarına izin veren böylelikle stressiz bir ortam sunan bir test aslında. Durum böyle olunca hem öğrencilerin öğrendiklerini ölçmek hem de onların ders içerisindeki motivasyonlarını yüksek tutmak için Kahoot oldukça iyi bir uygulama.

Şimdi dilerseniz Kahoot tanıtım videomuzu seyredelim.

Kahoot nedir? Kahoot ile neler yapılır?

Karma Öğrenme (Blended Learning)
LyricsTraining ile Şarkılarla İngilizce Öğren

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF