Öğretmenlerin en büyük sorunlarından bir tanesi derste öğrencinin motivasyonunu üst düzeyde tutmaktır. Kahoot ile artık bu çok kolay.

Öğretmenler derslerde öğrencilerin motivasyonunu üst seviyede tutmak için oldukça fazla çaba sarf ederler. Dersin sonlarına doğru öğrenciler sıkılmaya başlar, ders içerisinde konuşmalar olur. Öğretmen bu durumu kontrol etmekte doğal olarak zorluk çekebilir. Burada ihtiyacımız olan şey öğrencilerin dikkatini çekecek, onları eğlendirecek bir aktivitedir. Bu yazımızın konusu olan Kahoot uygulaması aslında tam da buna uygun bir uygulamadır.

Kahoot ile öğretmenler anlattıkları dersin konusu ile alakalı öğrencilerine akıllı telefonları ya da tabletleri aracılığıyla test çözdürme imkanına sahip olacaktır. Aslında bu sizin düşündüğünüz testlerden biraz farklı. Öğrenciler arasında rekabet oluşturan, anında geribildirim veren, öğrencilere istedikleri takma adları almalarına izin veren böylelikle stressiz bir ortam sunan bir test aslında. Durum böyle olunca hem öğrencilerin öğrendiklerini ölçmek hem de onların ders içerisindeki motivasyonlarını yüksek tutmak için Kahoot oldukça iyi bir uygulama.

Şimdi dilerseniz Kahoot tanıtım videomuzu seyredelim.

Kahoot nedir? Kahoot ile neler yapılır?


Sayid Özcan

Sayid Özcan

İngilizce Öğretmeni - Eğitim Teknolojileri Uzmanı

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Web 2.0 Araçları Tanıtımı
Şarkılarla İngilizce Öğren
LyricsTraining ile Şarkılarla İngilizce Öğren

İngilizce öğrenmek demek sadece dil bilgisi öğrenmek demek değildir. Bol bol kelime öğrenmek gerekir. Çok dinlemek, çok okumak kelime öğrenimi...

Kapat