Web 2.0 Araçları

Moovly ile harika animasyonlar oluşturun!

0
Please log in veya register to do it.
Moovly ile Animasyon Oluşturma

İnternette gezinirken Moovly adında bir animasyon oluşturma sitesine rastladım.

İnternette gezinirken Moovly’nin sitesi gözüme çarptı. Merak edip girdim siteye ne olduğunu öğrenmek için. Tanıtım videolarını seyrettim ve bir öğretmen olarak tam da işime yarayacak uygulamalardan birisi olduğunu fark ettim. Hatta tanıtım videosu ile yetinmeyip hemen bir animasyon hazırlamaya koyuldum. Yazımın sonunda oluşturduğum örnek animasyonu sizlerle paylaşacağım. Videonun konusu sürpriz olsun 🙂

Moovly nedir?

Moovly bulut tabanlı çevrimiçi olarak dijital içerik oluşturmaya yarayan bir araçtır. Moovly üzerinden videolar, sunumlar, animasyonlar gibi dijital içerikler oluşturabilir, bu oluşturduğunuz içerikleri bulut sayesinde Moovly’nin kendi sitesinde saklayabilirsiniz. Ayrıca isterseniz ücretsiz olarak bilgisayarınıza farklı farklı video formatlarında indirebilirsiniz.

Peki Moovly nasıl kullanılır?

Moovly kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. Öncelikle şunu belirteyim platforma giriş yaptığınızda her şey çok karışık gibi gelecek ama birazcık incelemeden sonra her şey çok kolay. Daha önce sizlere anlatmış olduğumuz Powtoon aracına benzer bir kullanımı var.

Powtoon ile animasyon oluşturma videomuzu seyredebilirsiniz.

Moovly efektleriyle de oldukça güzel bir araç. Oluşturduğunuz animasyonlarda el yazma efektinden kaydırma efektlerine kadar nesneleri yerleştirmek için birçok efekt bulunmaktadır. Animasyon hazırlamak böylece daha eğlenceli hale gelmektedir.

Kendi içerisinde birçok resim barındıran Moovly, dışarıdan da resim ve ses dosyası eklemenize izin veriyor. Böylece istediğiniz nesneyi siz de animasyonunuza kolayca ekleyebileceksiniz. Hiç zaman kaybetmeden Moovly’e bakın diyorum.

Aşağıda Moovly ile hazırlamış olduğum animasyonu sizlerle paylaşıyorum. Daha sonra sizinle bu animasyonun yapılışını adım adım anlatacağım. Videoyu beğendiniz mi? Moovly hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Moovly ile hazırlanmış örnek video

Animasyon nedir? Nasıl oluşturulur?
Google Hangouts ile uzaktan eğitim

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF