Web 2.0 Araçları

SurveyMonkey Nedir Nasıl Kullanılır? İnceleme 👀

0
Please log in veya register to do it.
SurveyMonkey Nedir Nasıl Kullanılır Neye Yarar

Web 2.0 araçları incelemesinde bugünkü konum Anket Oluşturma Araçları başlığı altında incelediğim SurveyMonkey aracıdır. SurveyMonkey çok popüler olan bir uygulama olmasına karşın sizler için inceleyip artı ve eksi yönlerini ön plana çıkardım. Sizlere diğer anket oluşturma araçları ile karşılaştırma imkanı sunmaya çalıştım. Peki SurveyMonkey nedir nasıl kullanılır neye yarar? Surveymonkey indirilebilir mi? Buna benzer soruları cevaplamaya ve SurveyMonkey kullanımı konusunda bilgi vermeye başlayabiliriz.

SurveyMonkey Nedir?

SurveyMonkey internet ortamında belli bir konuda görüş almak, bilgi toplamak, değerlendirme yapmak için farklı amaçlar için anket oluşturmaya yarayan web 2.0 aracıdır. SurveyMonkey özellikle üniversitelerde tez çalışmalarında, makale çalışmalarında, konferans ve seminer gibi eğitim amaçlı organizasyonlarda çok yaygın olarak kullanılan bir araçtır. SurveyMonkey ile açık uçlu, çoktan seçmeli, likert tipli, matris değerlendirme, yıldız değerlendirmeli sorular hazırlayabilir ve istediğiniz bir kitleden bilgi toplayabilirsiniz. SurveyMonkey son zamanlarda eTwinning, Erasmus+, TUBİTAK gibi proje platformlarında da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.

SurveyMonkey Nasıl Kullanılır?

SurveyMonkey nedir sorusundan sonra SurveyMonkey nasıl kullanılır bununla alakalı da kısa bir bilgi vermek istiyorum. SurveyMonkey’i her web 2.0 aracında olduğu gibi ücretsiz üye olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. SurveyMonkey kullanım basamaklarını sizlere listeleyeceğim:

  • Yukarıda verdiğim SurveyMonkey sitesine girerek ücretsiz üye oluyorsunuz.
  • Üye girişi yaptıktan sonra sağ üste köşede yazan “Anket Oluştur” butonuna tıklıyorsunuz.
  • Daha sonra ankette kullanacak bir şablon seçmenizi isteyecek, şablon seçebilir ya da soldan “Sıfırdan Başlayın” diyerek boş bir ankete başlayabilirsiniz. (Şablonlar çoğunlukla ücretli)
  • Sıfırdan Başlaya tıkladıktan sonra anket adını yazarak “Anket Oluştur” butonun tıklayıp anketi oluşturabilirsiniz.
  • Daha sonra açılan sayfada “Yeni Soru” butonuna tıklayarak ve soru tipini seçerek sorularınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
  • “İleri” butonuna tıklayarak önizleyip yanıt toplamaya başlayabilirsiniz.
  • Daha sonra anketinizin linkini sosyal medyadan ya da diğer yollarla arkadaşlarınızla paylaşıp ankete katılım sağlayabilirsiniz.

SurveyMonkey nedir ve nasıl kullanılır sizlere kısaca anlatmaya çalıştım. Sorularınızı aşağıdan yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

SurveyMonkey Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SurveyMonkey Türkçe mi?

SurveyMonkey Türkçe mi İngilizce mi en çok merak edilen sorulardan. SurveyMonkey Türkçe bir araçtır ve bu açıdan kullanıcılara da kolaylık sağlamaktadır.

SurveyMonkey Apk mevcut mu?

SurveyMonkey Apk ifadesi de en çok aranan sorulardan. SurveyMonkey apk indirmek yerine Google Play veya Apple Store’dan android ve iOS uygulamalarını indirmek sizin için daha güvenli olacaktır.

SurveyMonkey nedir neye yarar?

Yukarıda da bahsettiğim gibi SurveyMonkey anket oluşturma ve hızlı bir şekilde bilgi toplamaya yarar.

Surveymonkey nedir nasıl kullanılır gibi soruları cevapladım. Daha fazla sorularınız için yorumlar kısmından benimle iletişim kurabilirsiniz.

PosterMyWall

PosterMyWall nasıl kullanılır. PosterMyWall detaylı inclemesi.

Postermywall Nedir Nasıl Kullanılır Türkçe Anlatım
Easelly Nedir Nasıl Kullanılır? İnceleme 🔍
Postermywall Nedir Nasıl Kullanılır? İnceleme!

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF

  1. SurveyMonkey’de hazırlanan bir ankette, soruların tümünü cevaplamadan çıkan kişinin sonra tekrar aynı ankete dönerek eksik bıraktığı soruları tamamlaması mümkün müdür?

    • Serdar Bey merhaba. Surveymonkey’in ücretsiz versiyonunda gördüğüm kadarıyla böyle bir özellik yok. Google Formlar da var bu özellik.