Kitap

Edmodo Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Edmodo Nedir Nasıl Kullanılır Edmodo Kullanım Rehberi

Edmodo, öğretmenler ile öğrencilerin çevrim içi ortamda bir araya geldikleri, materyal paylaşımı yaptıkları, çevrim içi alıştırmalar yapabildikleri bir sanal sınıf uygulamasıdır. Edmodo uygulaması ile öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra veliler de sınıf çalışmalarını yakında takip edebilmektedir. Edmodo ile çevrim içi sınıflar oluşturarak öğrenci kontrolünü uzaktan sağlayabilirsiniz. Aşağıda Edmodo nedir ve nasıl kullanılır gibi Edmodo kullanımı ile ilgili detaylı soruları bulabilirsiniz.

Edmodo sitesine giriş yapmak için tıklayınız.

Edmodo ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Edmodo Nedir?

Edmodo öğrencilerinizi çevrimiçi olarak ekleyerek onlara yönelik materyal paylaşımı, ders anlatımı, etkinlik tasarımı, değerlendirme çalışmaları yapabildiğiniz bir sanal sınıf uygulamasıdır. Dijital bir sınıf olan Edmodo eğitimde öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğini sağlama konusunda eğitimcilere fırsatlar sunar. Öğrencilerin uzaktan takiplerini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Edmodo Class Code Nedir ve Ne İşe Yarar?

Edmodo sitesine öğretmen girişi yapıp sınıf oluşturduktan sonra size bir sınıf kodu verecek. Bu kod ile öğrenciler sınıfa kayıt olup giriş yapabilmektedirler. Edmodo Kodu Nedir

Edmodo Online Test Yapılabilir mi?

Edmodo ile online testler yapmak mümkündür. Çoktan seçmeli, açık uçlu, boşluk doldurma, doğru-yanlış, eşleştirme gibi etkinlikler yapmanız mümkündür. Edmodo ile belli zaman planlayarak süreli testler hazırlayabiliyorsunuz. Öğrencinin notları otomatik olarak hesaplanıp not defterine kayıt ediliyor.

Socrative ile Test Oluşturma

Socrative ile test oluşturarak pratik değerlendirme etkinlikleri yapabilirsiniz.

Socrative Nedir Nasıl Kullanılır Socrative Kullanım Rehberi

Bu yazıda sizlere Edmodo nedir, nasıl kullanılır ve Edmodo kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Edmodo ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki formu kullanarak ya da yorumlardan bize sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Google Formlar Kullanım Rehberi
Öğretmenleri Dijital Yetkinliklere Yönelik Tutumları ve İhtiyaç Analizi Araştırması

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF