Kitap

Edpuzzle Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Edpuzzle Nedir Nasıl Kullanılır Edpuzzle Kullanım Rehberi

Edpuzzle, Youtube veya benzeri platformlardan videolarınıza açık uçlu, çoktan seçmeli sorular ekleyerek etkileşimli videolar oluşturmanıza yarayan bir web 2.0 aracıdır. Edpuzzle ile ders videolarınızı öğrencilerinizin ilgisini çekecek şekilde etkileşimli hale getirebilirsiniz. Aşağıda Edpuzzle nedir, nasıl kullanılır gibi Edpuzzle kullanımı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Edpuzzle web sitesine gitmek için tıklayınız.

Edpuzzle ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Edpuzzle Nedir?

Edpuzzle videolarınıza etkileşim ekleyerek videoların sizin belirlediğiniz belli saniyelerinde durarak sorular sormanıza yarayan bir web 2.0 aracıdır. Edpuzzle ile asenkron eğitimler için hazırladığınız videolar etkileşimler sayesinde daha eğlenceli geçecektir.

Edpuzzle Nasıl Kullanılır?

Edpuzzle kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. Edpuzzle sitesine giriş yaptıktan sonra istediğiniz bir videoyu Youtube üzerinde seçiyorsunuz. Daha sonra bu videonun belirlemiş olduğunuz dakikalarına sorular ekliyor ve kaydediyorsunuz. Bu videonun linkini de öğrencilerinizle paylaşarak bu alıştırmaları yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Edpuzzle Özellikleri Nelerdir?

Edpuzzle avantajları videolarınızı daha eğlenceli hale getirmesidir. Edpuzzle ile videolarınıza sorular ekleyerek onları hem öğrencilere aktif olarak videoları izletmiş olursunuz hem de öğrencilerinize anlık değerlendirme etkinlikleri yapabilirsiniz.

Edpuzzle Türkçe mi?

Edpuzzle dili maalesef Türkçe değildir. Edpuzzle’ı Türkçe kullanmak için Google Chrome’da farenin sağ tuşuna tıklayarak Türkçe diline çevir diyebilirsiniz.
Edpuzzle Türkçe mi?

Edpuzzle Ücretli mi?

Edpuzzle ücretsiz bir uygulamadır. Edpuzzle ile istediğiniz kadar etkileşimli video oluşturabilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Edpuzzle nedir, nasıl kullanılır ve Edpuzzle kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Edpuzzle ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Benzer İçerikleri İncele

Aşağıda Edpuzzle ile benzer özelliklere sahip diğer araçları inceleyebilirsiniz.

Thinglink İle Etkileşimli Resimler
Thinglink İle Etkileşimli Resimler

Thinglink ile etkileşimli resim oluşturma.

Mentimeter ile Etkileşimli Sunumlar
Mentimeter ile Etkileşimli Sunumlar

Mentimeter ile etkileşimli sunum oluşturma

Wordwall Kullanım Rehberi
Coggle Kullanım Rehberi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF