Kitap

Wordwall Kullanım Rehberi

0
Please log in veya register to do it.
Wordwall Nedir Nasıl Kullanılır Wordwall Kullanım Rehberi

Wordwall, içerisinde çoktan seçmeli, eşleştirme, doğru-yanlış, sürükle bırak gibi farklı türlerde interaktif testler oluşturmaya yarayan oyunlaştırma tabanlı bir çevrimiçi değerlendirme aracıdır. Wordwall ile öğrencilerinizin keyif alacağı şekilde, onların süreçlerini geliştirecek interaktif alıştırmalar tasarlayabilirsiniz. Wordwall nedir sorusunu cevaplandırdıktan sonra, aşağıdaki soruları inceleyerek Wordwall nasıl kullanılır, Wordwall ile ilgili sıkça yaşanan problemler nelerdir bunları öğrenebilirsiniz.

Wordwall Web 2.0 aracı, öğretmenlerin öğrencileri için interaktif etkileşimli aktiviteler oluşturabilecekleri bir web tabanlı bir araçtır. Öğretmenler, öğrencilerine öğrenme materyallerini sunmak ve öğrenme deneyimlerini geliştirmek için kullanabilecekleri çeşitli interaktif oyunlar, testler, kelime bulmacaları ve kart eşleştirme oyunları oluşturabilirler. Ayrıca, Wordwall öğretmenlerin öğrencileri ile birlikte çalışabilecekleri ve geri bildirim alabilecekleri bir sosyal paylaşım özelliği de sunar. Wordwall Web 2.0 aracı, öğretmenlerin sınıf içinde öğrencileri için interaktif ve özelleştirilmiş öğrenme materyalleri oluşturmasına yardımcı olan kullanışlı bir araçtır.

[penci_review]

Wordwall ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Wordwall nasıl kullanılır?

Wordwall kullanımı oldukça basit bir uygulamadır. Wordwall.net adresine girip üye olarak ve giriş yaparak kullanıma başlayabilirsiniz. Burada öncelikle etkinlik türünü seçerek o etkinliğe uygun sorular ekleyip testinizi oluşturabilirsiniz.
Wordwall Nasıl Kullanılır

Wordwall.net Türkçe mi?

Evet Wordwall.net sitesi Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Wordwall’un dilinin nasıl Türkçe yapıldığını aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz.
Wordwall Nasıl Türkçe Yapılır

Wordwall Ücretli mi?

Wordwall ücretli mi sorusunun cevabı hem evet hem hayırdır. Bu tarz web siteleri sizlere ücretsiz olarak belli sayıda içerik oluşturmanıza izin verdikten sonra daha fazla içerik oluşturmanız için de ücret talep edebilir. Wordwall da toplamda 5 içerik oluşturduktan sonra sizlerden ücretli üyelikle devam etmenizi istemektedir. Bu sorunu iki yolla çözebilirsiniz. Ya farklı e-posta hesabı ile üye olarak daha fazla içerik oluşturabilir ya da ücretli üye olarak istediğiniz kadar interaktif test oluşturabilirsiniz. Wordwall’un aylık kullanım ücreti birçok web 2.0 aracına göre oldukça düşüktür.

Bu yazıda sizlere Wordwall nedir, nasıl kullanılır ve Wordwall kullanımı ile ilgili diğer sorularla alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Wordwall ile ilgili aklınıza takılan başka sorular varsa aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak sorularınızı veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Öğretmenleri Dijital Yetkinliklere Yönelik Tutumları ve İhtiyaç Analizi Araştırması
Edpuzzle Kullanım Rehberi

Reactions

2
3
2
4
0
1
Already reacted for this post.

Tepkiler

2
3
2
4
1

Henüz kimse beğenmemiş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF